Zpravodajství

VIDEO: Svérázný lupič vykrádá malé obchůdky

VIDEO: Svérázný lupič vykrádá malé obchůdky
Zdroj: TV Nova

Deset loupežných přepadení za posledních deset dnů. Taková je bilance zatím neznámého muže, který v Praze přepadává hlavně malé prodejny. Jejich personál vždy ohrožuje pistolí.

Zloděj chodí stále ve stejném oblečení - v kožené bundě s kožešinovým límcem, v džínách, a na hlavě nosí černou čepici. Má zatím prokazatelně na svědomí nejméně deset loupežných přepadení.

Lupič během přepadení vystupuje sebevědomě - podle jakého klíče si vybírá prodejny, to je pro kriminalisty záhada.

"Jsou to někdy i kuriózní obchody - můžu jmenovat obchod s potřebami pro koně, květinářství nebo hračkářství, řekl televizi Nova kriminalista, který se případem zabývá.

Možná jezdí o víkendu na Slovensko

Na dráhu zločinu se muž zřejmě poprvé vydal šestnáctého ledna. Ze spořitelny si ale neodnesl ani korunu. V prodejně Můj kůň se zmocnil sedmi tisícovek. Dvaadvacátého ledna přepadl hned čtyři prodejny a následující den tři další. V erotickém obchodě si přišel na deset tisíc a v hotelu Pankrác získal peníze a známky v hodnotě čtyřiceti tisíc korun.

Zloděj pokaždé používá prakticky stejnou větu. Nejdřív se zeptá, jestli je přítomna vedoucí, a když mu prodavač či prodavačka odpoví, že ne, začne hrozit pistolí a požaduje peníze. 

Kriminalisté se domnívají, že zloděj pochází ze středního Slovenska. Možná tam i jezdí na víkendy. Mluví sice česky, ale cizí přízvuk je prý na jeho řeči znát.

Pokud někdo z vás lupiče poznal, informujte policii na telefonním čísle 158.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz