Zpravodajství

VIDEO: Svérázný lupič vykrádá malé obchůdky

VIDEO: Svérázný lupič vykrádá malé obchůdky
Zdroj: TV Nova

Deset loupežných přepadení za posledních deset dnů. Taková je bilance zatím neznámého muže, který v Praze přepadává hlavně malé prodejny. Jejich personál vždy ohrožuje pistolí.

Zloděj chodí stále ve stejném oblečení - v kožené bundě s kožešinovým límcem, v džínách, a na hlavě nosí černou čepici. Má zatím prokazatelně na svědomí nejméně deset loupežných přepadení.

Lupič během přepadení vystupuje sebevědomě - podle jakého klíče si vybírá prodejny, to je pro kriminalisty záhada.

"Jsou to někdy i kuriózní obchody - můžu jmenovat obchod s potřebami pro koně, květinářství nebo hračkářství, řekl televizi Nova kriminalista, který se případem zabývá.

Možná jezdí o víkendu na Slovensko

Na dráhu zločinu se muž zřejmě poprvé vydal šestnáctého ledna. Ze spořitelny si ale neodnesl ani korunu. V prodejně Můj kůň se zmocnil sedmi tisícovek. Dvaadvacátého ledna přepadl hned čtyři prodejny a následující den tři další. V erotickém obchodě si přišel na deset tisíc a v hotelu Pankrác získal peníze a známky v hodnotě čtyřiceti tisíc korun.

Zloděj pokaždé používá prakticky stejnou větu. Nejdřív se zeptá, jestli je přítomna vedoucí, a když mu prodavač či prodavačka odpoví, že ne, začne hrozit pistolí a požaduje peníze. 

Kriminalisté se domnívají, že zloděj pochází ze středního Slovenska. Možná tam i jezdí na víkendy. Mluví sice česky, ale cizí přízvuk je prý na jeho řeči znát.

Pokud někdo z vás lupiče poznal, informujte policii na telefonním čísle 158.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz