Zpravodajství

Hromadné nehody na Liberecku: šest a jedenáct aut v sobě!

Hromadné nehody na Liberecku: šest a jedenáct aut v sobě!
Zdroj: TV Nova

Pořádné potíže měli motoristé, kteří v pondělí ráno a dopoledne cestovali po rychlostní silnici R35 mezi Prahou a Libercem. Nejprve tam ve směru na Liberec havarovalo šest aut. Kolem půl deváté se pak na 39. kilometru srazilo 11 aut. Druhá nehoda se neobešla bez zranění. Našemu serveru to sdělila mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková.

První hromadná nehoda se stala krátce před šestou ráno. „U odbočky na Rychnov nedaleko Jablonce se tam srazilo pět osobních aut a jeden kamion," řekla mluvčí. Nehoda zablokoval dopravu. Ta byla odkloněna přes Záskalí. Kolem deváté hodiny ráno se podařilo R35 ve směru na Liberec zprůjezdnit.

Pořádná bouračka

Ještě horší byla ale situace v opačném směru. Kolem půl deváté tam na 39. kilometru R35 havarovalo celkem 11 vozů. "Ve stoupání na Žďánek tam došlo k hromadné nehodě," řekla mluvčí Suchánková.

"Mám informace, že to bylo více nehod," doplnila mluvčí libereckých Iva Michalíčková. "Zraněni byli dva lidé," řekla mluvčí hasičů s tím, že na místě zasahoval vrtulník záchranářů. Nehoda ochromila dopravu. Tu odkláněli policisté přes Jílové.

Podle Michalíčkové se v 9:15 podařilo zprůjezdnit provoz alespoň v jednom pruhu.

Na místě nehody zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů a jedna jednotka dobrovolníků.

Pravděpodobnou příčinou obou nehod je námraza. Ta se objevila na silnicích v libereckém regionu právě v pondělí ráno.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz