Zpravodajství

VIDEO: Morava: chřipková epidemie kosí lidi

VIDEO: Morava: chřipková epidemie kosí lidi

Ve Zlínském kraji během uplynulého týdne výrazně přibylo nemocných. Na Kroměřížsku a Zlínsku už dokonce hygienici doporučují uzavřít pro návštěvy lůžková zařízení.

Zdroj: TV Nova

Karlovarsko, Plzeň, Brněnsko, Mladoboleslavsko a také východ Moravy. To jsou místa v České republice, kde už chřipková epidemie propukla naplno.

Ordinace plní hlavně malé děti. Hodně nemocných je i ve věkové skupině do čtrnácti let. Kromě respiračních onemocnění prudce vzrostl např. na východě Moravy počet případů chřipky.

Hygienici proto doporučili, aby lůžková zařízení na Zlínsku a Kroměřížsku omezila návštěvy.

Lékaři doporučují všem nemocným, aby v žádném případě nepodcenili příznaky nastupující chřipky. Navíc je takřka jisté, že počet nemocných bude i v dalších týdnech stoupat.

 

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz