Zpravodajství

VIDEO: Policejní honička a střelba v centru Prahy

VIDEO: Policejní honička a střelba v centru Prahy

Honička jak z akčního filmu, při které se i střílelo, se stala v úterý nad ránem v Praze. Policisté pronásledovali tříčlennou posádku v kradeném autě.

Zdroj: TV Nova

Stříbrná octavia byla ukradená před třemi dny. Když si jí policisté na okraji Prahy všimli, začalo pronásledování. V autě jeli dva muži a žena. V centru Prahy se podařilo vozidlo dostihnout. Policisté zadrželi jednoho z pachatelů. V nestřeženém okamžiku ale řidič sešlápl plyn a honička pokračovala.

Policisté na kradené auto vystřelili celkem pětkrát.

"Honička skončila v Duškově ulici. Pachatel chtěl utéct, policisté museli použít varovných výstřelů," řekl TV Nova policista Robert Švarc.

Řidič skončil v policejní cele. Po ženě, která s muži v autě jela, policisté pátrají.

Z jakých trestných činů budou zadržení muži obviněni, se zatím neví. Minimálně to ale bude z krádeže, útoku na veřejného činitele a poškozování cizí věci.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz