Zpravodajství

VIDEO: Rvačka u Sazka Areny: opilý mladík ubodal Američana!

VIDEO: Rvačka u Sazka Areny: opilý mladík ubodal Američana!

Rvačka s tragickými následky se stala v noci na středu poblíž Sazka Areny. Pražská policie vyjížděla k potyčce dvou mužů, která skončila smrtí jednoho z nich. "Zavražděný muž byl Američan," řekl serveru Nova.cz ředitel pražských záchranářů Zdeněk Schwarz. Podle Deníku.cz sloužil pětačtyřicetiletý muž na základně v Německu.

"Krátce před půl druhou ráno jsme přijali oznámení o potyčce dvou mužů. Při ní zemřel pětačtyřicetiletý anglicky hovořící muž, Američan. Měl bodná poranění, kterým na místě podlehl," řekl serveru Nova.cz mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Opilý strážník podle Deníku.cz nejdřív dělal urážlivé posunky na projíždějící auto. Jeho řidič zastavil a z auta vystoupil Američan, který chtěl údajně po muži vysvětlení. Po krátké hádce prý opilec na vojáka zaútočil a třikrát ho bodl nožem.

Bodnul přímo do srdce

"Po půl druhé jsme vyjížděli k Sazka Areně, kde byla hlášena rvačka. Po příjezdu na místo mohl lékař pouze konstatovat smrt. Bodnutí bylo vedeno přímo do srdce a muži už nebylo pomoci," řekl našemu serveru ředitel pražských záchranářů Zdeněk Schwarz.

"Jednalo se o muže americké národnosti, ročník 1963. Útočník zasadil celkem dvě bodné rány," doplnil Schwarz.

Druhým mužem byl sedmadvacetiletý silně opilý městský strážník, který údajně nebyl ve službě. Útočníka policie zadržela na místě.

"V současné chvíli čekáme, až vystřízliví a bude schopen výslechu. Pak zahájíme úkony trestního řízení a začneme s výslechem," doplnil mluvčí.

"Nyní záleží na tom, co nám podezřelý řekne, a na dalších informacích z místa činu," řekl mluvčí policie Ladislav Bernášek.

Zda byl strážník ve službě, odmítla policie komentovat. Případ se stále vyšetřuje.

Zavražděný pracoval pro ministerstvo obrany USA

Policie strážníka na místě zadržela a zahájila proti němu trestní řízení pro podezření z vraždy. Strážník byl postaven mimo službu, a pokud se prokáže jeho vina, bude s ním rozvázán pracovní poměr.

Oběť byla zaměstnancem soukromé americké společnosti, která smluvně pracovala v Německu pro ministerstvo obrany USA, informovalo o tom velvyslanectví. Muž byl v Praze na soukromé návštěvě, která nesouvisela s jeho zaměstnáním. Velvyslanectví odmítlo zveřejnit mužovo jméno kvůli ochraně soukromí a s ohledem na rodinu zesnulého.

Kamerový záznam incidentu neexistuje, a policisté proto vyzvali všechny svědky události, aby se přihlásili na kterékoliv policejní služebně nebo aby zavolali na telefonní linku 158. Přímým svědkem činu mohl být podle Brožové zatím neznámý muž, který v místě potyčky venčil psa. 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz