Zpravodajství

VIDEO: Výbuch plynu v Praze: tlaková vlna rozmetala několik bytů!

VIDEO: Výbuch plynu v Praze: tlaková vlna rozmetala několik bytů!
Zdroj: TV Nova

K výbuchu zemního plynu vyjížděli ve středu krátce po poledni pražští hasiči. Došlo k němu v Popovické ulici v Praze 10 v přízemí činžovního domu. Záchranná služba odvezla z místa jednoho zraněného, psychicky zhroucenou ženu ošetřili na místě.

 

"Poškozeno bylo několik bytů a díky tlakové vlně, která proletěla byty a rozbila okna také několik zaparkovaných aut na ulici," řekl serveru Nova.cz mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

"Ve 12:10 nám byl ohlášen výbuch zemního plynu na Praze 10. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů. Ty na místě zjistily, že došlo k výbuchu v přízemí činžovního domu. Poškozeno bylo několik bytů," uvedl Pernica.

"Tlaková vlna se pak šířila chodbou, vyrazila dveře, prošla byty, rozbila okna, poškodila interiéry bytů a rozbitá okna se vysypala na ulici a poškodila několik zaparkovaných aut před domem," doplnil mluvčí hasičů.

Škoda podle něj zatím vyčíslena nebyla, příčiny výbuchu se vyšetřují. "To může trvat i několik hodin," uvedl Pernica.

"Záchranná služba odvezla z místa jednoho zraněného s popáleninami na 20 procentech těla na Kliniku popálenin do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," řekl  ředitel Pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz. Psychicky zhroucenou ženu ošetřili záchranáři na místě.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz