Zpravodajství

Kolik vám je? Nejhorší věk je údajně 44 let

Výzkum prováděný na různých místech na zeměkouli prokázal, že jak pro muže, tak pro ženy, je nejhorší věk 44 let. Zdraví sedmdesátníci jsou podobně spokojení jako lidé kolem dvacítky. Pocity nespokojenosti a deprese však vrcholí s dovršením čtyřiačtyřicátého roku věku.

Tento trend prý neovlivňují ani peníze, ani společenské postavení, to, zda jste vdaní, ženatí či svobodní, ani kolik máte dětí. A tento pocit postihuje buddhistické mnichy stejně jako jeptišky karmelitánky.

Profesor Andrew Oswald z Warwick University říká: "Většina lidí se z tohoto propadu vynoří po padesátce. Je možné, že je to tím, že se lidé naučí vyrovnat se se stárnutím. Je povzbudivé, že když se dožijete sedmdesáti a jste ve slušné tělesné kondici, pak máte šanci, že budete stejně šťastný, jako když vám bylo dvacet. Je možné, doufám, že když si lidé uvědomí, že krize středního věku je naprosto normální, pomůže jim to touto fází projít." Vědci k výzkumu užili údaje o téměř jednom milionu lidí ze dvaasedmdesáti zemí světa.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz