Zpravodajství

VIDEO: Jak se má nejvyšší Čech?

VIDEO: Jak se má nejvyšší Čech?
Zdroj: TV Nova

Nejvyšší Čech Tomáš Pustina shání vyhovující bydlení. Každý den totiž musí překonat dvaadvacet schodů, což je pro něj obrovská zátěž.

Třicetiletému Tomáši Pustinovi, který měří neuvěřitelných 224 centimetrů lékaři v říjnu z mozku odstarnili nádor, jenž byl příčinou nadměrné produkce růstového nádoru v těle.

Tomáš se po náročném zákroku už cítí lépe, ale jeden problém pořád zůstává. Stále se mu totiž nedaří najít vyhovující bydlení. 

Pustinovi bydlí v prvním poschodí staré bytovky. Než Tomáš vůbec někam vyrazí, čeká ho vždy 22 nepříjemných schodů. To mu trvá asi 5 minut.

Tomášovi by pomohl bezbariérový byt. Pustinovi ho už několik měsíců hledají a mají už několik tipů.

Na případnou koupi bytu by mohli využít kromě dotace od města i peníze z veřejné sbírky, v níž je v současné době 134 tisíc korun.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz