Zpravodajství

VIDEO: Auto vyjelo z vozovky, jeden člověk nepřežil

VIDEO: Auto vyjelo z vozovky, jeden člověk nepřežil

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu ráno u obce Bochov na Karlovarsku. Osobní auto ze zatím neznámých příčin vyjelo z vozovky do příkopu.. Jeden člen osádky na místě zemřel. Nova.cz o tom informoval operační důstojník karlovarské policie. Situaci sleduje František Nyklas.

Zdroj: TV Nova

Nehoda se stala u obce Bochov na Karlovarsku u odbočky na Verušičky u čerpací stanice Medos. Na místo nehody ihned vyjeli hasiči.

„Lidé byli v autě zaklíněni. Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení je hasiči z vozidla postupně krátce před devátou hodinou vyprostili. Po tuto dobu byla silnice I/6 zcela uzavřena. Protože bylo zřejmé, že jeden člověk je zraněn velmi těžce, byl na místo nehody povolán vrtulník," informoval o nehodě tiskový mluvčí HZS Karlovarského kraje František Petr.

Vrtulník byl nakonec odvolán. Člověk, který byl zraněn velmi těžce, zemřel. Na místě je policie, která vyšetřuje příčinu nehody.

Oběti autonehod loni nejčastěji umíraly kvůli rychlé jízdě aut

Oběti autonehod loni nejčastěji umíraly při nehodách, jejichž příčinou byla nepřiměřená rychlost. Téměř stejně vysoký podíl lidí zemřel kvůli nesprávnému předjíždění. S velkým odstupem následuje nedání přednosti v jízdě a nesprávný způsob jízdy. Vyplývá to ze statistik Policejního prezidia ČR. Kvůli neohleduplnosti řidičů chystá policie v nejbližších dnech rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci.

Na tisíc nehod způsobených v roce 2007 nepřiměřenou rychlostí připadá 19,7 usmrcených. U nehod způsobených nesprávným předjížděním je to 19,6 usmrcených, což oproti roku 2006 představuje více než dvojnásobek. Podle policejního prezidia je tato skutečnost důkazem rostoucí agresivity řidičů motorových vozidel a jejich bezohledného chování za volantem.

Tento trend přetrvává podle prezidia i letos, zejména v prvních únorových týdnech. Například 5. února zahynulo podle předběžných údajů pět osob, z toho tři kvůli nesprávnému a riskantnímu předjíždění v nepřehledných místech.

Policie proto připravuje na nejbližší dny rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na nejtragičtější příčiny nehod. Soustředit se bude především na kraje, ve kterých se loni a v prvních týdnech letošního roku stalo nejvíce smrtelných dopravních nehod. V letošním roce zatím vede statistiku úmrtnosti při autonehodách Severomoravský, Středočeský, Jihomoravský a Východočeský region.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz