Zpravodajství

Nehoda mikrobusu: o nebezpečnosti silnice se ví!

Silnice, kde se ve středu stala třetí nejtragičtější nehoda za posledních osmnáct let, je nebezpečná nejen podle statistik, ale přesvědčily se o tom i naše štáby. Uvidíte záběry, které dokazují, že řidiči na úseku u Panenského Týnce riskují každý den životy. A to nejen ty své, ale hlavně ostatních.

Našemu štábu stačilo stát pár desítek minut u křížku, kde lidé uctívají památku osmi mužů, kteří tu ve středu večer zemřeli. Podařilo se natočit hned několik nebezpečných situací.

Jednou řidič dodávky nestačí předjet nákladní auto, to se v rozšíření řadí do rychlého pruhu. Řidič dodávky tak jede desítky metrů v protisměru přes dvě plné čáry. Až pak se zařadí za náklaďák.

Tady se přes dvě plné čáry dostal dokonce mnohatunový kamion.
Řidiče v protisměru musel určitě pořádně vyděsit. Řidič Renaultu se rozšiřování na dva pruhy nemohl asi dočkat a někam hodně spěchal. Do svého pruhu se zařazuje až dávno přes dvě plné čáry.

Provoz na silnici zhoustnul

Provoz na této silnici za poslední roky mimořádně zhoustnul. Přibylo také kamionů. Míst, kde se dá bezpečně předjíždět, je na úseku mezi Louny a Slaným jen málo.

Na silnici přitom vyhaslo už hodně životů a často hned několik najednou. V roce 2001 hned tři. Pár let nato dokonce sedm a za další rok pět.

Přibylo nehod, ubylo policistů

Podle vedoucího lounské dopravní policie na této silnici chybí místa, kde neukázněné řidiče bezpečně zastavit. Ke všemu je prý dopravních policistů málo. Loni jich na Lounsku bylo dvacetpět, letos už jen čtrnáct.

Počet tragických nehod se v únoru rapidně zvýšil. Policejní prezidium prý proto brzy chystá velkou kontrolní akci s civilními auty ve kterých budou kamery.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz