Zpravodajství

VIDEO: S pistolí a igelitkou přepadl banku

VIDEO: S pistolí a igelitkou přepadl banku

Zatím neznámý pachatel přepadl v pátek v dopoledních hodinách banku v Bohumíně. Byl ozbrojený. Policie ho podezírá i ze čtvrtečního přepadení spořitelny v Havířově. Informovala nás o tom severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.


„V pátek (15. 2. 2008) v 10.58 v Bohumíně na ulici Studentské vstoupil v úmyslu loupit do pobočky GE Money Bank neznámý pachatel, kterého zachytila bezpečnostní kamera. Přistoupil k pokladně a požadoval vydání peněz z šuplíku. Z igelitové tašky vytál pistoli stříbrné značky a ženě mířil na tělo. Žena mu peníze vydala v papírových bankovkách, řekla Bednarčíková

I vy můžete pomoct!

Muž je vysoký necelých 180 cm, střední postavy, bílé pleti. „Na sobě měl krátce střižené tmavé vlasy, které mu byly vidět nad ušima zpod kšiltovky. Kšiltovka byla černá se znakem „fajfky" zn. Nike bílé barvy. Kšilt byl olemován bílou barvou. Nad pravým obočím měl nalepenou náplast. Na sobě měl tmavou filcovou bundu, v náprsence byl štítek bílé barvy s nějakým nápisem. Dále měl na sobě modré rifle. V levé ruce držel igelitovou tašku žluté barvy s nápisy obchodního domu BILLA," dodala Bednarčíková.

Drobný nechtěl

Ve čtvrtek došlo také k přepadení pobočky České spořitelny v Havířově na Náměstí Republiky.

Pachatel přistoupil k přepážek, kde pracovnici požádal o vydání peněz. Také jí řekl, že má u sebe zbraň. Nikdo žádný předmět podobný zbrani neviděl. „Žena se snažila na sebe upoutat pozornost své kolegyně a vydání peněz se snažila zdržovat. Pomalu pachateli podávala drobné mince. Ten jí však řekl, že chce pouze bankovky. Mezitím její kolegyně ihned pochopila , že má kolegyně u vedlejší přepážky problémy a aktivovala alarm. Pachatel to postřehl a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil," dodala Bednarčíková.

Policisté po pachateli intenzivně pátrá.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz