Zpravodajství

Při požáru zahynul starší muž

Při požáru zahynul starší muž
Zdroj: TV Nova

Osmašedesátiletý muž dnes po poledni zemřel při požáru v Březové na Uherskobrodsku. Podle vyšetřovatelů nejspíš nestihl vyběhnout z domu a nadýchal se kouře.

Hořet začalo ve sklepě rodinného domu. Jeho majitel tu nejspíš do noci svářel. Uskladněné dřevo zřejmě zapálila jiskra, která od sváření přeskočila, nebo oheň zapálila špatně uhašená cigareta.

Kouř, který zahalil místnosti, se stal majiteli domu osudným. Ani hasiči netušili, že byl muž uvnitř. Vyšetřovatelé odhadují, že hořet mohlo několik hodin, než si kouře, který z domu vycházel, všimli sousedé.

Požár se podařilo uhasit během několika minut. Osmašedesátiletému muži už ale záchranáři nedokázali pomoci.

Objevili ho na zemi vedle postele. Nejspíš se snažil dům z posledních sil opustit. 

Tragická smrt obyvateli Březové otřásla. Hasiči varují - podobné tragédie jsou poměrně časté. Zvlášť nebezpečné jsou špatně uhašené nedopalky cigaret.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz