Zpravodajství

Lékař za peníze léčil pacientovi rakovinu, i když ji neměl

Případ, který u nás nemá obdoby, teď vyšetřuje policie i česká lékařská komora. Na tu se obrátil pacient, s těžko uvěřitelným příběhem. Tvrdí, že ho jeho lékař nepravdivě informoval, že onemocněl rakovinou. Začal ho pak léčit a za vyléčení si měl nechat zaplatit několik desítek tisíc korun. Lékař trvdí, že je to lež.

Vše mělo začít, když se pan Popelář objednal kvůli banálnímu vyšetření močového měchýře k urologovi, kterého mu doporučili známí.

„On mi sám udělal cistoskopii a tam mně řekl, že je tam nádor velikosti jeden a půl centimetru. Řekl,že kdyby na to nepřišel tak sem za pár let mrtvý," řekl pan Popelář.

Lékař pak měl pacientovi nabídnout unikátní lečbu. Ovšem za úplatu.

„Zaplatil sem třicet tisíc, pak mi aplikoval čtyři injekce a žádné vyšetření nenásledovalo, protože mě ujistil, že nádor je odstraněn," dodal Popelář.

Po roce se ale při návštěvě jiného lékaře ukázalo, že pan Popelář nádor nikdy neměl.

Podobnou stížnost na tohoto lékaře lékařská komora už jednou řešila.

Vše ale bylo nahlášeno pozdě a případ byl tehdy promlčen. Doktor Veselovský byl v roce 2003 odsouzen kvůli operaci, při které byla pacientovi omylem místo nemocné odebrána zdravá ledvina. Vyšetřován byl také i pro fiktivní operaci v hradecké nemocnici. Teď jeho poslední činnost prověřují znovu. Poškozených pacientů ale může být více.

Policie proto žádá, aby se přihlásili i další pacienti doktora Veselovského, kteří mají podezření, že mohli být oklamáni. Obrátit se mají přímo na linku 158. Více vïnformací se dozvíte v Televizních novinách.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz