Zpravodajství

Exkluzivní rozhovor: promluvil řidič, který prý může za smrt osmi lidí!

Řidič fabie, který podle jedné z vyšetřovacích verzí může za smrt osmi lidí u Panenského Týnce ve středních Čechách, promluvil. Muž, který se srazil s mikrobusem, říká, že se vše odehrálo jinak, než se doposud tvrdilo. Policie nechce k nejtragičtější nehodě za posledních pět let poskytovat žádné informace.

Osm lidských životů vyhaslo během vteřiny u Panenského Týnce. Osmi rodinám se v jediný okamžik navždy změnil život. Stejně tak ale i tomuto muži, řidiči fabie, který se s mikrobusem plným lidí srazil.

"Je mi to hrozně líto, že jsem se stal účastníkem této nehody, je to obrovská tragédie," říká.

Podle jedné z verzí za ni může právě on. Se svou fabií měl ve stoupání na plné čáře předjíždět kamion a modrý mikrobus odhodil po srážce pod jeho kola.

"K tomu střetu mezi mojí fabií a dodávkou došlo až na tom trojpruhu, kde by se tři auta měla vejít. Bylo to daleko od začátku trojpruhu," uvedl.

Jak je tedy možné, že se s mikrobusem plným lidí srazil? To prý řidič neví. "Já jsem ten střet neočekával, do poslední chvíle jsem věřil, že se na ten trojpruh všichni vejdeme," řekl.

Policie zatím mlčí

Policie o případu zatím mlčí. Ve hře je ale i verze, že řidič mikrobusu nevybral zatáčku a přejel přes dvojitou plnou čáru do protisměru.

"Auto se zastavilo, šel jsem na místo nehody, tam mi řekli, že zavolali policii a záchranku," řekl řidič fabie.

Následky nehody všichni známe. Malé město Postoloprty se zahalilo do smutku. Z osmi zesnulých jich šest pocházelo právě odsud. Radnice zřídila konto, na které mohou lidé pozůstalým přispět.

Na kontě je v současnosti 11 800 korun, peníze pořád chodí. Zítra si tragédii připomenou znova, budou se konat první pohřby.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz