Zpravodajství

Exkluzivní rozhovor: promluvil řidič, který prý může za smrt osmi lidí!

Řidič fabie, který podle jedné z vyšetřovacích verzí může za smrt osmi lidí u Panenského Týnce ve středních Čechách, promluvil. Muž, který se srazil s mikrobusem, říká, že se vše odehrálo jinak, než se doposud tvrdilo. Policie nechce k nejtragičtější nehodě za posledních pět let poskytovat žádné informace.

Osm lidských životů vyhaslo během vteřiny u Panenského Týnce. Osmi rodinám se v jediný okamžik navždy změnil život. Stejně tak ale i tomuto muži, řidiči fabie, který se s mikrobusem plným lidí srazil.

"Je mi to hrozně líto, že jsem se stal účastníkem této nehody, je to obrovská tragédie," říká.

Podle jedné z verzí za ni může právě on. Se svou fabií měl ve stoupání na plné čáře předjíždět kamion a modrý mikrobus odhodil po srážce pod jeho kola.

"K tomu střetu mezi mojí fabií a dodávkou došlo až na tom trojpruhu, kde by se tři auta měla vejít. Bylo to daleko od začátku trojpruhu," uvedl.

Jak je tedy možné, že se s mikrobusem plným lidí srazil? To prý řidič neví. "Já jsem ten střet neočekával, do poslední chvíle jsem věřil, že se na ten trojpruh všichni vejdeme," řekl.

Policie zatím mlčí

Policie o případu zatím mlčí. Ve hře je ale i verze, že řidič mikrobusu nevybral zatáčku a přejel přes dvojitou plnou čáru do protisměru.

"Auto se zastavilo, šel jsem na místo nehody, tam mi řekli, že zavolali policii a záchranku," řekl řidič fabie.

Následky nehody všichni známe. Malé město Postoloprty se zahalilo do smutku. Z osmi zesnulých jich šest pocházelo právě odsud. Radnice zřídila konto, na které mohou lidé pozůstalým přispět.

Na kontě je v současnosti 11 800 korun, peníze pořád chodí. Zítra si tragédii připomenou znova, budou se konat první pohřby.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz