Zpravodajství

VIDEO: Naučte se novou dopravní značku: dálniční kaple

VIDEO: Naučte se novou dopravní značku: dálniční kaple
Zdroj: TV Nova

Řidiči na dálnicích se už možná brzy seznámí se zcela novou značkou. Arcibiskupství totiž chce po ministerstvu dopravy, aby vytvořilo značku dálniční kaple. V sousedním Rakousku nebo Německu podobné je podobné značení zcela běžné.

Pomodlit se doma nebo v kostele? Co když vás ale tato naléhavá potřeba přepadne během jízdy po dálnici? Pak navštívíte kapli. A jak ji najdete? To teď vyřešilo pražské arcibiskupství.

Přišlo s námětem vytvořit značku na dálniční kaple, která by měla řidiče upozorňovat na to, že si tam mohou duševně odpočinout. 

O tom, jak by značka vypadala, se zatím přemýšlí. Za inspiraci by mohlo posloužit sousední Rakousko nebo Německo. Tam jsou dálniční kaple i značky běžné.

Ministerstvo nápad vítá

"Rozhodně vycházíme tomu nápadu vstříc, protože každý řidič má právo na duchovní odpočinek," řekl naší televizi mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. 

První a zatím jediná dálniční kaple vznikla u dálnice D5 na Plzeňsku. Příliš poutníků jsme tu bohužel nenašli. Přesto kaple budí pozornost.

Arcibiskupství plánuje u dálnic vystavět další kaple pro duchovní odpočinek. Právě nová značka k nim má unavené poutníky přivést.

Neobvyklých značek u nás najdeme víc. Speciální přechod pro kachny, výskyt žab nebo unikátní upozornění na mlhu. Nejnovější je zákaz vjezdu pro členy vládní strany.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz