Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Výbuch domu v Kobylisích: muž utrpěl nepříjemné popáleniny

K výbuchu pětipatrového panelového domu došlo v neděli dopoledne v Jelínkově ulici v Praze v Kobylisích. Výbuch zcela zničil tři byty. Další dva poničil částečně. Při výbuchu byl zraněn osmapadesátiletý muž, který byl s popáleninami převezen do nemocnice. Jeho život není ohrožen. Výbuch poničil příčky a vyrazil okna. Lidé museli být evakuováni. Příčinu zatím policie zjišťuje.

"Došlo k výbuchu bytu v jednom z panelových domů v Jelínkově ulici. Zdi a příčky domu jsou narušené. Hasiči ihned evakuovali obyvatele domu," řekl pro server Nova.cz mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Muž utrpěl nepříjemné popáleniny, leží na JIP

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová řekla, že při výbuchu byl zraněn osmapadesátiletý muž, který se nadýchal kouřových zplodin a navíc utrpěl popáleniny obličeje, rukou a zad. Zdravotníci ho převezli na jednotku intenzivní péče popáleninového centra pražské vinohradské nemocnice. Podle mluvčí nemocnice Jany Jelínkové utrpěl muž popáleniny na deseti procentech těla, zejména v obličeji a na krku. Dýchá sám a není v bezprostředním ohrožení života.

Říkají mu "kutil Tim"

"Muž prováděl v bytě stavební práce," dodal Hulan. Někteří nájemníci postávající před domem tvrdili, že muž v bytě neustále něco upravoval, a jeho sousedé mu proto už dříve dali přezdívku "kutil Tim".

Muž zřejmě pracoval se stavební pěnou a přitom kouřil

"Výbuch zemního plynu můžeme určitě vyloučit," řekl Pernica. Příčinu určí expertiza, její zpracování však bude zřejmě trvat několik týdnů, uvedl mluvčí. Podle něj je jednou z vyšetřovaných verzí to, že muž který svůj byt přestavoval, pracoval se stavební pěnou a u toho kouřil.

"Během výbuchu nedošlo k požáru," dodal Pernica. Statik, který dům prohlédl, konstatoval, že při výbuchu vypadl panel z vnější stěny domu. Další dva v ní budou muset být smontovány.

Lidé ze zničených bytů se budou moci na určitou dobu přestěhovat do ubytovny patřící osmé městské části. Do ní budou moci přesídlit i případní zájemci z bytů, které výbuch nepoškodil. Starosta městské části Josef Nosek totiž varoval před tím, že v těchto bytech nepoteče voda, nepůjde plyn a elektřina.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz