Zpravodajství

Na severu Moravy opět udeřil takzvaný pneugang, oběti si tipuje přímo v bankách

Na severu Moravy opět udeřil takzvaný pneugang, oběti si tipuje přímo v bankách

Na severu Moravy opět udeřil takzvaný pneugang. Pravděpodobně organizovaná skupina si své oběti tipuje přímo v bankách. Majiteli auta během výběru hotovosti naříznou pneumatiky. Když pak řidič zastaví, aby závadu opravil, zloději mu peníze seberou.

Zdroj: TV Nova

Akce zlodějů je vždy dílem okamžiku. Naříznout pneumatiku totiž není nic složitého. Pak už zlodějům stačí jen čekat, až řidič nepojízdné auto opustí. Naposledy tak jednomu ostravskému podnikateli sebrali 450 tisíc korun.

„Ve chvíli, kdy vozidlo opustil, v něm nechal peníze. Než se stihl během tří minut vrátit, peníze byly pryč," řekla pro TV Nova severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Muž si téměř půl milionu korun v hotovosti vybíral v bance v centru Ostravy. V tu chvíli neměl ani tušení, že je sledován.

Špatné zkušenosti s gangem má na Ostravsku už několik lidí

„Určitě se snažíme vytvořit maximálně diskrétní prostředí, aby klient při tom větším výběru nemohl být sledován" řekla mluvčí KB Marie Petrovová. Sledování klientů bank mimo přepážky je však těžké zabránit. Špatné zkušenosti s gangem má na Ostravsku už několik lidí.

Po sérii vykradených aut policisté nabádají řidiče k opatrnosti a doporučují jim, aby v autech nenechávali žádné cennosti a řádně vozidla zabezpečili.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz