Zpravodajství

Další trestanec na útěku!

Další trestanec na útěku!
Zdroj: TV Nova

Muž utekl z věznice ve Všehrdech na Chomutovsku v úterý dopoledne. Třiadvacetiletý Václav Kolářík si v kriminále odpykával desetiměsíční trest za krádeže. Našemu serveru to sdělil mluvčí generálního ředitelství vězeňské služby Robert Káčer.

"Vedení věznice okamžitě po obdržení informace nařídilo prověrku početního stavu, vyrozumělo policii a začalo zjišťovat okolnosti případu. Policie vyhlásila celostátní pátrání," řekl našemu serveru mluvčí generálního ředitelství vězeňské služby Robert Káčer.  

Odsouzený podle něj přelezl branku oplocení a ohradní zeď. "Objekt není střežen žádnou speciální zabezpečovací technikou. Případné pochybení zaměstnanců věznice zkoumají kontrolní orgány vězeňské služby," uvedl Káčer. 

Spoléhá na amnestii

Muže v minulém roce odsoudili za majetkovou trestnou činnost na deset měsíců. Trest vykonával ve všehrdské věznici v nejmírnějším režimu s dohledem. Odseděl si už tři měsíce.

Podle našich informací muž spoléhá na to, že mu bude útěk i zbytek trestu odpuštěn v rámci amnestie, kterou by měl prezident Klaus vyhlásit v nejbližších dnech po nástupu do svého druhého funkčního období. To se ale podle odborníků šeredně plete.  

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Píše se na Deník.cz