Zpravodajství

Niceland přinesl svěží vítr na českou hudební scénu

Až na výjimky se nestává moc často, aby hudební soutěže zásobovaly tuzemskou scénu skutečně zajímavými talenty. Zdá se však, že mladík Niceland je výjimkou z pravidla a je zřejmé, že ho čeká slibná budoucnost.


Příběh mladého hudebníka z Bruntálu připomíná trochu pohádku o americkém snu. Michal Motyčka, jak se Niceland občanským jménem jmenuje, skládal již od puberty do šuplíku vlastní hudbu, ke které si psal i texty. V šestnácti letech dostal svou první kytaru a dál si hrál jen pro sebe, jak sám říká, hlavně když měl splín.

Přišel, zazpíval, zvítězil
Vše se změnilo až jednoho dne, kdy našel na internetu inzerát, přihlásil se do vyhledávací soutěže Coca-Cola PopStar a ačkoli neměl za zády žádnou kapelu a dokonce ani žádné zkušenosti s živým hraním, zaujal hned porotu svým bezprostředním vystupováním, vlastními písněmi a působivým pěveckým výrazem.

Nikoho pak vlastně už ani nepřekvapilo, když tuto soutěž vyhrál. Teprve potom odehrál svůj první regulérní živý koncert na německém festivalu Highfield a na podzim se představil v roli hosta na akustickém turné kapely Kryštof.

Hlavní cenou za výhru v soutěži byl kontrakt na dlouhohrající desku, a protože měl Niceland za těch pár let tvorby v šuplíku na čtyřicet skladeb, nebyl s jejím sestavením žádný problém. Produkce se ujal zkušený Yarda Halešic a v současné době je již deska Little Black Book nahraná, zmixovaná a každým dnem by se měla objevit na pultech.

Nejsem český James Blunt
Melancholický zpěv za doprovodu akustické kytary vedl řadu lidí k srovnávání s Jamesem Bluntem, on sám však vidí své vzory jinde a tomuto prvoplánovému škatulkování se brání. Za hlavní zdroje inspirace považuje hudbu kapel R.E.M., Radiohead, Coldplay, Placebo nebo nedávno zesnulého barda Johnyho Cashe.

Pokud se o Nicelandově talentu chcete přesvědčit na vlastní uši, máte příležitost na jeho nejbližším koncertu, který se uskuteční v rámci FebioFestu 29. března v Praze. Křest desky pak proběhne 11. dubna na Jarním Sázavafestu v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz