Zpravodajství

Falešný obchodník prodával boty za desetitisíce!

Falešný obchodník prodával boty za desetitisíce!
Zdroj: TV Nova

Obchodníci na severu Moravy si můžou oddechnout. Policisté totiž dopadli podvodníka, který je téměř tři roky okrádal. Používal při tom zajímavý trik. Prodával jim levné boty z tržnice za cenu luxusních. I když to zní podivně, podvodník tak získal stovky tisíc korun.

Falešného obuvníka v akci zachytila bezpečnostní kamera. Prodavačce vždy přinesl boty s tím, že si je vedoucí prodejny u něj objednal. Za pár bot si například naúčtoval 9 800 korun. Někteří nešťastníci mu uvěřili a peníze vydali.

Boty, které vychytralý podvodník prodával nakoupil za pár korun v tržnici a obratem ruky je zpeněžil za dvacetinásobek původní ceny.

"Policisté mu prokázali padesát případů takového podvodného jednání v rámci Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Způsobená škoda je zatím 370 tisíc korun," řekla mluvčí krajské policie Pavlou Tušková.

Kriminalisté ale pátrají i po dalších případných obětech chyceného podvodníka. Každopádně už teď je jisté, že za svou bohatou obchodní činnost může strávit až tři roky za mřížemi.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz