Zpravodajství

Falešný obchodník prodával boty za desetitisíce!

Falešný obchodník prodával boty za desetitisíce!
Zdroj: TV Nova

Obchodníci na severu Moravy si můžou oddechnout. Policisté totiž dopadli podvodníka, který je téměř tři roky okrádal. Používal při tom zajímavý trik. Prodával jim levné boty z tržnice za cenu luxusních. I když to zní podivně, podvodník tak získal stovky tisíc korun.

Falešného obuvníka v akci zachytila bezpečnostní kamera. Prodavačce vždy přinesl boty s tím, že si je vedoucí prodejny u něj objednal. Za pár bot si například naúčtoval 9 800 korun. Někteří nešťastníci mu uvěřili a peníze vydali.

Boty, které vychytralý podvodník prodával nakoupil za pár korun v tržnici a obratem ruky je zpeněžil za dvacetinásobek původní ceny.

"Policisté mu prokázali padesát případů takového podvodného jednání v rámci Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Způsobená škoda je zatím 370 tisíc korun," řekla mluvčí krajské policie Pavlou Tušková.

Kriminalisté ale pátrají i po dalších případných obětech chyceného podvodníka. Každopádně už teď je jisté, že za svou bohatou obchodní činnost může strávit až tři roky za mřížemi.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz