Zpravodajství

Ministerstvo financí přišlo o miliony, z žebráka udělali milionáře

Ministerstvo financí přišlo o miliony, z žebráka udělali milionáře
Zdroj: TV Nova

Nyní vám ukážeme neuvěřitelný příběh žebráka, který se stal milionářem. Ministerstvo financí mu totiž kvůli chybě svých úředníků muselo vyplatit odškodnění přes třicet milionů korun. Na ministerstvo byla navíc vyhlášena exekuce a má zablokovaný jeden z účtů. Ministerstvo ale tvrdí, že je obětí podvodu.

Invalida Václav Čapek, ještě před nedávnem žebrák vybírající popelnice, vysoudil na ministerstvu financí 35 milionů korun. Soud uznal, že finanční úřad před lety poškodil jeho firmu, a ta proto zkrachovala.

Čapek měl v devadesátých letech dopravní firmu a dařilo se mu. Pořádal dokonce honosné večírky. Finanční úřad ale rozhodl, že firma musí doplatit státu přes milion korun. Došlo k chybě ze strany státu. Ministerstvo chybu uznalo a peníze vrátilo, jenže Čapkova firma mezitím zkrachovala. Čapek se stal bezdomovcem.

Ministerstvo financí v minulých měsících muselo vyplatit Čapkovi odškodnění přes třicet milionů. Kvůli dalším údajně nevyplaceným penězům je vyhlášena exekuce na jeden z ministerských účtů.

Čapkovi prý někdo vyhrožuje

Podle ministerstva je exekuce nezákonná. Václav Čapek chodí od lékaře k lékaři. Tvrdí, že mu někdo vyhrožuje a bojí se kauze mluvit. Ministerstvo ho ale podezřívá, že je to podvodník a vymáhá něco na co nemá nárok. Případem se tak v nejbližší době začne zabývat policie, doktor Čapek tak může kvůli celé kauze skončit i ve vězení.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz