Zpravodajství

VIDEO: Zabavila dětem míče, skončila u soudu

VIDEO: Zabavila dětem míče, skončila u soudu

Až u Nejvyššího správního soudu skončil případ ženy, která dětem zabavovala míče. Problém byl v tom, že hračky pak už nechtěla vracet. A to ani dětem - ani jejich rodičům. Případ se vlekl sedm let.


Ženě se nelíbilo, že si děti hrají s míčem na dvorku pod oknem. Bála se totiž, že jí okno rozbijí. Postupně jim tedy zabavila tři míče. K vrácení se však neměla.

"Žena se dopustila přestupku, když míče protiprávně zadržovala po dobu zhruba dvou měsíců. A to i přes četné žádosti rodičů o vrácení jejich míčů," řekla televizi Nova mluvčí Nejvyššího správního soudu Sylva Dostálová.

Bála se o své okno

Přestupková komise pro Brno-sever rozhodla, že si žena přisvojila cizí majetek. Ta proti rozhodnutí úředníků ale podala žalobu. Rozhodnutí komise nakonec potvrdil i Nejvyšší správní soud.

"Stěžovatelka mohla tím, že odebrala dětem míče, odvracet bezprostředně hrozící škodu, to znamená rozbití oken," potvrdila Dostálová. 

Z verdiktu soudu vyplývá, že člověk může dítěti domněle nebezpečnou hračku nakrátko vzít. Musí mu ji ale vrátit. Žena za přestupek nedostala žádný trest.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz