Zpravodajství

Za štěstí mohou naše geny

Za štěstí mohou naše geny
Zdroj: Korzo

Vědci v Edinburghu tvrdí, že to, nakolik jsme během života šťastní, je do velké míry ovlivněno geny, které jsme zdědili.

Studie, během které vědci porovnávali osobnostní rysy jednovaječných a dvouvaječných dvojčat, ukazuje, že geny do velké míry ovlivňují naše předpoklady k tomu, abychom mohli žít s pocitem štěstí či uspokojení. Další část našeho pocitu štěstí závisí na životním stylu, kariéře a vztazích. Jiní experti ale dodávají, že i přes to vše se můžeme naučit, jak se se životem vyrovnávat tak, abychom byli spokojení.

Vědci si pro svou studii vybrali 900 párů dvojčat. Ty si vybrali právě proto, že jednovaječná dvojčata jsou geneticky identická, kdežto dvouvaječná dvojčata jsou spřízněná jen jako běžní sourozenci. Nicméně protože se oba druhy dvojčat rodí zároveň, dostává se jim v útlém věku velmi podobné péče - proto se hodí na srovnávání.
Skotští vědci se zaměřili na lidi, kteří si příliš nedělají z věcí hlavu, jsou společenští a svědomití. Předchozí výzkum totiž ukázal, že tyto tři vlastnosti jsou úzce propojeny s celkovým pocitem štěstí. Rozdíly mezi jednovaječnými a dvouvaječnými dvojčaty ukázaly, že z padesáti procent jsou tyto rysy dědičné.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz