Zpravodajství

Za štěstí mohou naše geny

Za štěstí mohou naše geny
Zdroj: Korzo

Vědci v Edinburghu tvrdí, že to, nakolik jsme během života šťastní, je do velké míry ovlivněno geny, které jsme zdědili.

Studie, během které vědci porovnávali osobnostní rysy jednovaječných a dvouvaječných dvojčat, ukazuje, že geny do velké míry ovlivňují naše předpoklady k tomu, abychom mohli žít s pocitem štěstí či uspokojení. Další část našeho pocitu štěstí závisí na životním stylu, kariéře a vztazích. Jiní experti ale dodávají, že i přes to vše se můžeme naučit, jak se se životem vyrovnávat tak, abychom byli spokojení.

Vědci si pro svou studii vybrali 900 párů dvojčat. Ty si vybrali právě proto, že jednovaječná dvojčata jsou geneticky identická, kdežto dvouvaječná dvojčata jsou spřízněná jen jako běžní sourozenci. Nicméně protože se oba druhy dvojčat rodí zároveň, dostává se jim v útlém věku velmi podobné péče - proto se hodí na srovnávání.
Skotští vědci se zaměřili na lidi, kteří si příliš nedělají z věcí hlavu, jsou společenští a svědomití. Předchozí výzkum totiž ukázal, že tyto tři vlastnosti jsou úzce propojeny s celkovým pocitem štěstí. Rozdíly mezi jednovaječnými a dvouvaječnými dvojčaty ukázaly, že z padesáti procent jsou tyto rysy dědičné.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz