Zpravodajství

Při požáru našli hasiči v autě ohořelé tělo, možná dílo vraha

Při požáru našli hasiči v autě ohořelé tělo, možná dílo vraha
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Záhadné úmrtí vyšetřují policisté Prahy venkov. Ti přijali hlášení od hasičů, že na polní cestě u obce Tursko po požáru vozu nalezli ohořelé tělo. Policisté nyní prověřují, zda šlo o nešťastnou náhodu, a nebo se někdo pokusil ohněm zamaskovat vraždu.

Když ráno hasiči po uhašení požáru tranzitu prohlíželi trosky, nestačili se divit. Na sedadle řidiče nalezli ohořelé torzo těla. Na místo proto ihned přijíždí kriminalisté, kteří začali s vyšetřováním.

Šlo o vraždu?

Policisté prověřují dvě verze. Buď, že řidič sjel na polní cestu, kde si chtěl odpočinout a auto začalo hořet od zapnutého topení, nebo řidiče někdo zabil a ohněm chtěl zakrýt stopy. Začíná proto přesná kriminalistická práce.

V zadní části tranzitu byly kotce pro zvířata, které byly plné slámy. I proto auto shořelo celé až na kostru, a tak mají policisté k dispozici opravdu málo stop. Světlo do případu by ale mohl vnést náhodný svědek, který ráno pracoval asi o sto padesát metrů dál v lese s koněm.

Trosky prohledal i pes

Ohořelé trosky prohledává i speciálně vycvičený pes, který má určit, zda byla použita nějaká zápalná látka. Trestnému činu by odpovídalo i to, že auto bylo poměrně daleko od silnice zaparkované mezi stromy.

Co přesně se na tomto místě stalo, určí až nařízená soudní pitva. Její výsledky by měly být známy do několika dnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz