Zpravodajství

VIDEO: Farma plná mrtvých bažantů, majiteli hrozí pokuta

VIDEO: Farma plná mrtvých bažantů, majiteli hrozí pokuta

Stovky mrtvých těl bažantů a slepic se povalují ve volně přístupném areálu jedné farmy v Salavicích na Jihlavsku. O případ se už začala zajímat veterinární správa. "Na farmě v Salavicích jsme natáčeli dva dny a jestli můžu svoje pocity shrnout do jednoho spojení, tak mě napadá snad jen - neuvěřitelné barbarství," řekl reportér TV Nova David Pik.

Zdejší velkochov připomíná hodně nehumánní jatka. Zápach zdechlin se line celým areálem. O infekci a bacilech ani nemluvě. "Zkuste si představit, že se do tohoto volně přístupného prostředí plného infekce a bacilů dostanou například děti a budou si tady hrát," pokračuje šokovaný reportér.

Majiteli hrozí pokuta půl milionu 
Televize Nova na místo zavolala veterinární správu. Její pracovníci si vše nafotili a zdokumentovali. Verdikt je jasný - porušení veterinárního zákona. "Když nějaké zvíře uhyne, je majitel povinen ho prostřednictvím asanačního ústavu zlikvidovat," prohlásil Milan Novák z krajské veterinární správy v Jihlavě.

Majitele farmy se ve středu nepodařilo zastihnout. Nejenže bude muset nechat na vlastní náklady uhynulá zvířata zlikvidovat, ale hrozí mu navíc i půlmilionová pokuta. Výsledky vyšetřování veterinární správy a následné postihy se dají očekávat během několika týdnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz