Zpravodajství

Vinařské perličky ve filmovém podání

Filmaři si oblíbili jižní Moravu a vůbec se netají, že za vším je vinná réva v tekutém stavu. Po Kleinově Svatbě na bitevním poli, při níž se štáb naložil do přilehlých sklípků, se blíží kinopremiéra snímku Bobule, jehož podpotitul je nanejvýš jasný: ....nevinně o víně.

Komedii natočil režisér Tomáš Bařina, kterého široká veřejnost zná nejvíce srze populární reklamu na "Bobika". Bobule podpořené televizí Nova se do kin dokutálí 27. března. Než se tak stane, máme pro vás perličky ze zákulisí.

Burčák stříkal na všechny strany
Ve filmu budou k vidění desítky sklípků, vinohrady, velký výbuch burčáku nebo tradiční moravský krojový ples. „Každý z krojů měl hodnotu minimálně 50.000 korun, a tak v jednu chvíli na place tančilo milion a tři čtvrtě," prozradil producent Adam Dvořák.

Ministr na scénu!
Velkou módou filmů posledních let je obsazování politiků. Taxikáře ve filmu Chyťte doktora si zahrál Pavel Bém, Václav Klaus se mihl zase Bestiářem a Václav Havel snímkem Horem Pádem. Další producent filmu Tomáš Vican přidává, že v Bobulích si jednu z epizodních rolí zahraje ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. "Je totiž velký fanda filmů, vinařů a dobrých lidí. A taky ho máme po ruce jako lékařskou pomoc v případě potřeby," vysvětlil producent Vican.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz