Zpravodajství

Zoufalý muž chce vydražit svůj život

Čtyřiačtyřicetiletý Brit Ian Usher žijící v Austrálii je se svým životem tak nespokojený, že ho chce celý prodat v internetové aukci. Svůj dům, auto, zaměstnání, vodní lyže, prostě opravdu vše.

Aukce bude začínat na jednom australském dolaru, ale pan Usher doufá, že se během sedmidenní dražby v červnu cena vyšplhá na 230 tisíc liber (7,34 milionu korun). Ian Usher se odstěhoval z anglického Scarborough před šesti lety, australské občanství získal v roce 2006 a vloni se po pěti letech manželství rozvedl s manželkou Laurou.

"Chci za tím udělat tečku a začít znovu, a to doslova," prohlásil. "Proto prodávám úplně všechno, co mám, od oblečení v šatníku až po varnou konvici, od příborů až po auto. Až aukce na eBay skončí, chci odkráčet s peněženkou v jedné kapse, pasem v druhé, jít na letiště a nasednout na první let kamkoliv. Můj příběh je trochu smutný, ale nechci tím nikoho dojímat. Je mi jasné, že spousta lidí je v mnohem horší situaci než já a potýkají se s mnohem horšími věcmi. To, co dělám, je prostě můj způsob, jak se vyrovnat se vším, co potkalo právě mně.

Pan Usher, jehož dům je půl hodiny vlakem od Perthu, také prodává svou motorku Kawasaki, vodní lyže, surfovací prkno, kombinézu na skákání s padákem, saunu a televizi o úhlopříčce 180 cm. Vítěz aukce se stane nejen majitelem všeho, co Ian vlastní, ale bude doporučen i jeho přátelům a bude mít možnost dva týdny zkusit, jestli by se mu líbilo v Ianově práci v obchodě s koberci.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz