Zpravodajství

Mladíka o berlích skopali bezdomovci. Kvůli cigaretám!

Mladíka o berlích skopali bezdomovci. Kvůli cigaretám!
Zdroj: TV Nova

Kam až může zajít lidský hyenismus, dokazuje případ z Frýdku Místku. Dva bezdomovci tam brutálně zmlátili mladíka, který chodí o berlích. A důvod? Nechtěl jim dát cigarety.

Lukáš měl před rokem vážný úraz. Na několika místech si zlomil pravou nohu a pravděpodobně už nikdy nebude chodit bez berlí. Jeho nižší pohyblivosti se rozhodli využít dva bezdomovci a zaútočili na něj.

"Začali na mě řvát, ať jim dám cigaretu. Já jsem řekl, že nemám, a to dvojici vyprovokovalo," vypráví stále šokovaný Lukáš. Kvůli dvěma cigaretám v hodnotě asi šesti korun, ho začali agresoři bít. Jeden z nich dokonce použil berli, o kterou se napadený před útokem opíral, a tloukl ho s ní do hlavy. Druhý do něj začal kopat.

"Bál jsem se o zraněnou nohu. Kdyby mi do ní kopli, tak se mi kosti znovu rozdělí a já bych o mohl o nohu přijít," líčí hrozný zážitek mladý muž.

Nikdo nepomohl
Bezdomovci na Lukáše zaútočili za bílého dne na rušné ulici. Nikdo z kolemjdoucích mu ale nepomohl. Lidí šlo okolo hodně, potvrzuje napadený. Brutální rvačky si všimli až strážníci, kteří projížděli okolo. Ještě než se jim podařilo bezdomovce zpacifikovat, stačil si jeden z útočníků dokonce zapálit i vytouženou cigaretu.

Za šestikorunovou loupež si bezdomovci mohou jít sednout do vězení až na deset let.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz