Zpravodajství

VIDEO: Žena vykrvácela při porodu, dítě přiškrtili

VIDEO: Žena vykrvácela při porodu, dítě přiškrtili

V litoměřické nemocnici za záhadných okolností zemřela dvaatřicetiletá žena krátce po porodu. Podle oficiální zprávy vykrvácela. Podle manžela ale za její smrt mohou lékaři. Případem se začala zabývat policie.

Zdroj: TV Nova

Podle manžela ženy Romana Bečky lékaři hrubě zanedbali svou práci. Nepustili ho na sál, kde jeho žena právě rodila, a z něhož přes otevřené dveře slyšel sprostá slova.

Dítě přiškrtili

Navíc mu prý nikdo nesdělil žádné informace a sestry ho poslaly domů s tím, že je žena na jednotce intezivní péče, a že ji uvidí až druhý den. Předčasně narozeného syna lékaři ještě ke všemu přiškrtili, což sami přiznávají a museli ho oživovat. Chlapec přežil a teď je v inkubátoru.

Když Roman Bečka dostal do ruky zdravotní kartu své ženy, našel v ní několik rozporů. S kartou prý někdo manipuloval ve prospěch lékařů.

Nemocnice vinu odmítá 

Nemocnice vinu na smrti ženy odmítá, sama si chce nechat udělat odborný posudek na průběh zákroku. "Při porodu císařským řezem, došlo k nezvládnutelnému krvácení a rozvoji šokového stavu, který i přes veškeré úsilí lékařů skončilo úmrtím rodičky," řekl naší televizi ředitel nemocnice Leoš Vysoudil.

Dnes také proběhla soudní pitva, její výsledky ale policie odmítla sdělit s tím, že se musí počkat na vyjádření dalších znalců. "Policie případ šetří pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti," řekla mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová.

Matku třem synům už ale nikdo nenahradí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz