Poslanci ve středu schválili vládní návrh na působení zahraničních armádních misí do roku 2024 s výhledem na rok 2025. V příštích dvou letech tak ministerstvo obrany nasadí až 1 200 českých vojáků v rámci posílení východní hranice NATO v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Senát návrh odsouhlasil již v srpnu.
Zahraniční vlády utrácejí v Africe více než 30krát více na projekty fosilních paliv, než na iniciativy ke zmírnění dopadů znečištění ovzduší, informuje agentura AFP. OSN odhaduje, že znečištění ovzduší každoročně zabije na celém světě kolem devíti milionů lidí, přičemž fosilní paliva představují dvě třetiny úrovně škodlivých částic, kterým jsou lidé vystaveni. Finanční přínosy samotného zlepšení kvality ovzduší by přitom daleko převýšily náklady na snížení emisí.