Polsko podalo oficiální žádost o válečné reparace za škody způsobené nacistickou okupací během druhé světové války. Po Německu tak požaduje 6,22 bilionu zlotých, což představuje zhruba 32,32 bilionu korun. Při příležitosti 83. výročí od vypuknutí druhé světové války to oznámil předseda strany Právo a spravedlnost a bývalý polský premiér Jaroslaw Kaczyński.