Nejméně 40 migrantů ze Střední a Jižní Ameriky zahynulo při požáru v zařízení pro migranty v mexickém městě Ciudad Juárez, které leží na hranici s USA. Oheň založili sami migranti, když při protestu proti chystanému vyhoštění do domovských zemí zapálili matrace. Dalších 29 lidí utrpělo zranění. Příliv uprchlíků v posledních týdnech vzrostl v očekávání, že Spojené státy zruší restrikce, které zavedly na hranicích kvůli koronavirové pandemii.
Při tornádu, které se v pátek večer přehnalo přes Mississippi a Alabamu, zahynulo podle úřadů nejméně 26 lidí, informuje americká stanice NBC News. Podle Národní meteorologické služby zasáhlo Mississippi a Alabamu od páteční noci nejméně 12 tornád. Nejvíce lidí přišlo o život v městečku Rolling Fork ve státě Mississippi, uvedla koronerka okresu Sharkey Angelia Easonová, která potvrdila nejméně 13 mrtvých.