O život bojovala v olomoucké nemocnici sedmnáctiletá dívka, kterou před několika dny kopl nešťastnou náhodou do hlavy kůň. Stalo se to ve výběhu - v Tištíně na Prostějovsku.
Podle informací TV Nova zraněná dívka odpoledne zemřela.
K neštěstí přitom došlo pravděpodobně zcela zbytečně. Klisna, kterou ve výběhu doprovázela skupinka lidí z místního jezdeckého klubu, vyhodila nečekaně zadní nohy a děvče dostalo ránu kopytem do hlavy.
Podle odborníků je v tomto případě největší chybou, že se vůbec někdo pohyboval za koněm. Ten totiž v případě leknutí velmi často reaguje právě tímto způsobem.
Celým případem už se zabývá také policie. Spolumajitelka koní se štábem TV Nova o nešťastné události hovořit nechtěla.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz