APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Vlak smetl osobní auto, řidič zemřel. CRASHTEST

V Kostelci nad Orlicí se v neděli stala tragická nehoda na železničním přejezdu.

Srazila se tam felicia s vlakem. Nehoda se stala na přejezdu v Purkyňově ulici kolem poledne. V autě pouze řidič. Na místo vyrazil i vrtulník záchranné služby. Řidič ale srážku s vlakem nepřežil.

 

"Policie zatím pátrá po totožnosti řidiče, není ani jisté, jestli byl majitelem vozu," řekla po poledni královéhradecká policejní mluvčí Iva Marková. Řidič byl podle našich informací místní jednaosmdesátiletý obyvatel.

 

"Jednalo se o nepříliš využívaný přejezd na vedlejší cestě, příčina neštěstí i výše škody jsou zatím předmětem šetření," řekl operační důstojníkrychnovských hasičů.

 

Podle Jana Kučery z Drážní inspekce se nehoda stala po 12. hodině na železničním přejezdu se světly, inspekce nyní k nehodě zjišťuje další podrobnosti.

 

Crash testy: vlak proti autu

 

Na následujících videích se můžete podívat, jak to vypadá, když vlak narazí do stojícího auta. Na prvním videu je ukázka vlaku, který jede rychlostí "pouhých" 39 kilometrů v hodině. Přesto auto úplně zničí a brzdná dráha je 80 metrů.

 

Na následujícím videu uvidíte hned tři různé zkoušky, co se stane, když se střetne vlak s osobním autem.

Kdyby v autě na třetím videu na místě řidiče místo figuríny seděl skutečný člověk, téměř jistě by nehodu nepřežil. Pokud ano, nejspíš by skončil na invalidním vozíku.

Na posledním videu se podívejte, co udělá lokomotiva, která jede rychlostí zhruba 125 kilometrů v hodině s Renaultem Espace.

 

V pondělí padl smutný rekord

V letošním roce je to už desátá usmrcená osobu a o 46. střetnutí na železničním přejezdu, což představuje výrazný nárůst oproti dřívějším statistikám (v roce 2009 se v době od 1. 1. do 7. 2. odehrálo na přejezdech 25 střetnutí, při kterých zahynuli 3 lidé).

 

Smutný rekord padl v pondělí 18. ledna. Tehdy na přejezdech vyhasly hned tři lidské životy; nejvíce nehod, pět, se na přejezdech odehrálo ve středu 3. února.

 

 

"V počtu mrtvých tedy letos zaznamenáváme nárůst na více než 300 procent stavu loňského roku, kdy na přejezdech zahynulo při 227 nehodách 37 osob a dalších 87 osob bylo zraněno," uvedl Kučera.

 

V neděli zemřeli na přejezdu v obci Rádlo u Jablonce nad Nisou dva lidé. Vlak srazil osobní auto. O život přišel padesátiletý muž a zhruba stejně stará žena. Podrobnosti ZDE.

 

ina s přispěním Kateřiny Kohoutové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz