Po deštivém týdnu nás čeká teplý prosluněný víkend. Teploty se přehoupnou přes hranici 30 stupňů Celsia a je dokonce možné, že budou padat i rekordy.
Po deštivém týdnu se konečně dočkáme víkendu ve znamení léta. "Zatímco dnešní teploty se budou zastavovat do 20 stupňů Celsia, tak už od pátku k nám začne pronikat teplý vzduch od jihozápadu," říká meteoroložka Dagmar Honsová. Dnes se na některých místech republiky ještě mohou vyskytnou bouřky. O víkendu pak čekáme dokonce tropické teploty. "Ty vydrží nejméně ještě v první polovině příštího týdne," předpovídá Honsová a dodává: "Zřejmě budou padat i teplotní rekordy, naposledy bylo v tomto období podobně teplo v roce 2006."
Pátek
Od pátku bude oblačnosti výrazně ubývat a teploty půjdou díky teplému jihozápadnímu proudění rychle nahoru. Vystoupají až k hodnotám mezi 18 a 22 stupni Celsia. "Páteční ráno bude studené – v minimech naměříme jen 8 až 4 °C, říká meteoroložka Dagmar Honsová.
[IMAGEBOX_983290]Pršet bude jen někde, teploty dosáhnou k 20 stupňům
[IMAGEBOX_983290]
Sobota
"Víkend přinese teplotní šok – místy se oteplí o více než 10 °C a na rtuti teploměru se objeví tropické teploty," předpovídá Honsová. Nejvyšší denní teploty v sobotu vystoupají až k 30 stupňům Celsia. Obloha bude jasná až skorojasná. Odpoledne se mohou místy vyskytnout bouřky.
Neděle
Podobné počasí bude na našem území panovat i v neděli. Teploty budou stoupat opět až k 30 stupňům Celsia. Meteorologové očekávají jasnou až polojasnou oblohu, na západě Čech se pak mohou vyskytovat přeháňky a bouřky.
Poslechněte si víkendovou předpověď Dagmar Honsové:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz