Úterní výbuch v uhelném dole v severomexickém státu Coahuila zabil tři havíře. Dalších 11 horníků se stále pohřešuje, informuje ve středu agentura Reuters.
Horníci jsou asi 50 metrů pod zemí. Kontakt s nimi se záchranářům navázat nepodařilo. Podle záchranářů i zástupců vlády je možné, že na záchranu zavalených je pozdě a že jsou už mrtví. "Nevypadá to dobře," řekl ministr práce Javier Lozano.
ČTĚTE TAKÉ:
ZÁVAL! EXPLOZE V DOLE uvěznila 30 horníků
"Nic neslyšíme, nic nevidíme," řekl Jesus Montemayor, starosta nedalekého města Sabinas. Montemayor dodal, že výbuch byl cítit na kilometry daleko.
Explozi se podařilo uniknout jen jednomu chlapci, který v dole pracoval. Zával mu ale amputoval ruku.
V roce 2006 nastal výbuch v dole Pasta de Conchos, který se nachází rovněž u města Sabinas. Vyžádal si tehdy životy 65 horníků. Těla většiny z nich dosud nebyla objevena.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz