Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 18:50
reakce chtějí ho stíhat

Babiš: Chtějí mě zlikvidovat, měl jsem být původně jen svědek!

Zdroj: TV Nova

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zásadně odmítá jakékoliv pochybení v kauze Čapí hnízdo. TV Nova řekl, že žádost o vydání jeho i přímého zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, která byla ve čtvrtek doručena Sněmovně, je zoufalým pokusem politiků ho zlikvidovat.

"Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat," prohlásil k žádosti policie šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

 

O trestní stíhání Andreje Babiše a jeho přímého zástupce Jaroslava Faltýnka žádá služba hospodářské policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality. Podle Andreje Babiše byla žádost policie úmyslně podána několik týdnů před podzimními volbami.

 

"Já jsem byl na policii 23. července a ptal jsem se toho policisty, v jaké pozici vystupuju - a on, že jako svědek, takže jestli změnil názor za dva týdny, tak je to víc než podivné. Je jasné, že to načasování je politického rázu a má to zásadně ovlivnit názor veřejnosti na mou osobu," je přesvědčený Babiš.

 

 

Naznačovat to má podle Babiše kromě jiného i fakt, že žádost by měla souviset s údajným zneužitím dotací na farmu Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun - o tu bylo ale zažádáno už dávno (před téměř deseti lety).

 

S tím, že ho Sněmovna spolu s Faltýnkem vydá k trestnímu stíhání, šéf hnutí ANO prakticky počítá. "Hlasovala x-krát proti mně," řekl Babiš, který je v současné době mimo Českou republiku.

 

O tom zda mandátový a imunitní výbor umožní trestní stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, se bude rozhodovat příští pátek. "Mandátový výbor obdržel žádost policie k souhlasu s trestním stíháním poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Zasedání výboru plánujeme na pátek 18. srpna," sdělila předsedkyně výboru Miroslava Němcová.

lud TN.cz