Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2017 18:50
reakce chtějí ho stíhat

Babiš: Chtějí mě zlikvidovat, měl jsem být původně jen svědek!

Zdroj: TV Nova

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zásadně odmítá jakékoliv pochybení v kauze Čapí hnízdo. TV Nova řekl, že žádost o vydání jeho i přímého zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, která byla ve čtvrtek doručena Sněmovně, je zoufalým pokusem politiků ho zlikvidovat.

"Je to poslední zoufalý pokus zkorumpovaného systému mě zlikvidovat a dlouhodobě plánovanou akcí mě kriminalizovat," prohlásil k žádosti policie šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

 

O trestní stíhání Andreje Babiše a jeho přímého zástupce Jaroslava Faltýnka žádá služba hospodářské policie a vyšetřování, odbor hospodářské kriminality. Podle Andreje Babiše byla žádost policie úmyslně podána několik týdnů před podzimními volbami.

 

"Já jsem byl na policii 23. července a ptal jsem se toho policisty, v jaké pozici vystupuju - a on, že jako svědek, takže jestli změnil názor za dva týdny, tak je to víc než podivné. Je jasné, že to načasování je politického rázu a má to zásadně ovlivnit názor veřejnosti na mou osobu," je přesvědčený Babiš.

 

 

Naznačovat to má podle Babiše kromě jiného i fakt, že žádost by měla souviset s údajným zneužitím dotací na farmu Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun - o tu bylo ale zažádáno už dávno (před téměř deseti lety).

 

S tím, že ho Sněmovna spolu s Faltýnkem vydá k trestnímu stíhání, šéf hnutí ANO prakticky počítá. "Hlasovala x-krát proti mně," řekl Babiš, který je v současné době mimo Českou republiku.

 

O tom zda mandátový a imunitní výbor umožní trestní stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, se bude rozhodovat příští pátek. "Mandátový výbor obdržel žádost policie k souhlasu s trestním stíháním poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Zasedání výboru plánujeme na pátek 18. srpna," sdělila předsedkyně výboru Miroslava Němcová.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.8. | 20:01 maxfox
18
Poslední zoufalý pokus socanů snížit volební preference ANO.Sobotka to ...
10.8. | 19:04 pichav
-22
☝ CHTEJI HO ZLIKVIDOVAT !!!! A JA MU CHCI USIT TEPLACKY !!!! S KRTECKEM !!!! DO ...
7.9. | 10:17 koxkum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Za zlodějiny useknout ruku,jako kdysi ve Švédsku .Jenom nevím čím by se pak politici najedli.
20.8. | 04:00 Josef Hladik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vy hlupáci tady se dohadujete oDrahošovi kolik má podpisu i kdyby měl 2000000 tak mu to tomu mentálovi není nic platné záleží na tom kolik voličů ho zvolí.Stejně polovina znich je podvod to jen Tn.cz neví komu vlézt do zadku
11.8. | 22:33 inverter
-2
Náhlasit nevhodný komentář
S karty i IZIP považuji za projekty správné. Nepodporuji zlodějinu. Argumentace Laudátem je zhovadilá. Dobrou.
11.8. | 22:14 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
11.8. | 22:09 lup3: Drábek ty sociální karty použil sám pro sebe?
11.8. | 22:09 lup3
4
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak Topka s Drábkem, Laudátem a spol to nemá chybu. Za prachy co Drábek utopil za sociální karty by bylo čapí hnízdo pozlacený a ještě by mu zbylo na zuby, který by mu vytloukli ti co na sra l.
11.8. | 22:03 lup3
6
Náhlasit nevhodný komentář
No kníže prezident, Kalousek předseda vlády... Tak to bych asi emigroval. Zvažoval bych i exhumaci svých předků.
11.8. | 21:56 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
lup3: Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
11.8. | 21:49 lup3
4
Náhlasit nevhodný komentář
Navíc si jsem jistej, že by kníže už posílal letadla pro migranty nejen do NSR ale rovnou do jejich kozama zadělanejch zemí.
11.8. | 21:47 lup3
5
Náhlasit nevhodný komentář
Invertere máš pravdu. Kníže vtipnej je a v cirkusu, nebo v kabaretu by mi nevadil. Jinak jeho restituce a privatizace mi tak simpatické a křišťálové nepříjdou. Číně by do řitě asi nelezl. Nevešel by se tam. Tam už jsou celé USA, evropští a světoví obchodníci a Německo v čele s Mercedesem.
11.8. | 20:45 inverter
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tunelování mi věru vlastní není. A jestli je někdo zloděj a tunelář, patří na pranýř. To je jeho riziko. To ovšem neznamená, že když někdo otočí pouze 50 mega, je vlastně lidumil.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme