Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.11. 2017 10:21
Vše je jinak?

Čecha v Kambodži viní ze sexu s dítětem. Chtěl pomoct, tvrdí přátelé

Čech zatčen v Kambodži
Zdroj: oficiální zdroj
Čecha v Kambodži zatkli za sex s nezletilou dívkou

Čecha přezdívaného Wendi zatkli v Kambodži za sex se čtrnáctiletou dívkou. Podle policie měl platit jejím rodičům, aby ji mohl zneužívat. Jeho přátelé ale popisují příběh úplně jinak. Wendi se prý stal obětí vykonstruovaného procesu neziskové organizace.

Šestačtyřicetiletého Čecha obvinila policie v Kambodži v úterý. Opakovaně měl mít sex s nezletilou dívkou, informoval portál Khmer Times. V uplynulém roce údajně pravidelně navštěvoval dívčiny rodiče a pokaždé jim nechal 440 až 1100 korun.

 

Čtrnáctiletou dívenku si měl pak vodit domů, kde ji několikrát sexuálně zneužíval. V jeho bytě ve městě Siem Reap na severozápadě Kambodži našli policisté dívčí šaty, hračky, ale také kondomy. Čechovi hrozí až 10 let vězení.

 

Podle přátel byl ale Václav P., přezdívaný Wendi, falešně obviněn. Dívce i její matce, které jsou obě nakaženy HIV, se naopak snažil nezištně pomoct. "Když se Wendi o dívce dozvěděl bylo jí 13 let. Jednoho rána seděla na zemi před jeho obchodem s nápoji a nemluvila," popsal Ota.

 

Holčička byla prý na úrovni šestiletého dítěte. "Byla velmi zanedbána, špinavá a v roztrhaném oděvu, silně podvyživená a hladová. Lidé z vesnice ji i její matku považovali za spodinu společnosti, nikdo jim nepomohl," pokračuje ve vyprávění Wendiho kamarád.

 

 

Kvůli onemocnění dívenku šikanovala celá vesnice, nechtěli ji ani svézt do školy. Wendi se prý nad ní slitoval a rozhodl se pomoct. Nakoupil hygienické potřeby, školní pomůcky, ale také základní potraviny. "Drobné finanční částky jí později čas od času poskytl, když sám neměl čas," dodal Ota.

 

Dívka, které začali říkat Nikol, se změnila k nepoznání. Wendiho začala oslovovat "tati" a někdy spolu trávili čas. "Matka vždy věděla o každém pohybu Nikol. Pokud tedy nyní neziskovka APLE říká, že dívku zachránila ze spárů nebezpečného pedofila, je to naprosto lživé a absurdní tvrzení," tvrdí přítel.

 

Právě nezisková organizace Action Pour Les Enfants (APLE) podle Oty stojí za vykonstruovaným procesem. Nikol měli unést z jejího domova a dodnes ji zadržují proti její vůli. Vymámili z ní prý přiznání, že ji Wendi zneužíval, a použili ji jako "páku" i na matku. I ona nakonec pod výhrůžkami podlehla a potvrdila verzi neziskovky.

 

 

"Kdysi jsme zachraňovali Willyho. Dnes je třeba zachránit Nikol a Wendiho. Prosíme všechny, kdo mohou jakkoli pomoci, třeba svými kontakty na mezinárodní a jiné organizace, aby se k nám připojili," uzavřel Ota.

 

Případ řeší také české ministerstvo zahraničních věcí. "Zatím jsme ve vyjádřeních spíše zdrženliví, protože nezisková organizace APLE není zrovna důvěryhodným zdrojem. Proto bychom obviněného Čecha nechtěli nijak očerňovat," sdělila mluvčí resortu Irena Valentová.

 

Neziskovka měla už v minulosti falešně obvinit Švýcara, kterého pak z vazby propustili a na soud vůbec nedošlo. "To se také může stát. Kambodžská policie může Čecha držet ve vazbě až šest měsíců. Poté bude buď obvinění staženo, nebo stanoven termín soudu," dodala Valentová.

epa TN.cz