Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.10. 2017 21:45
Levné nákupy

Češi vzali před Dušičkami polské tržnice útokem. Pochvalují si cenu

Zdroj: TV Nova

Začal první z dušičkových víkendů. A zřejmě i proto, že v sobtu většina obchodů u nás měla zavřeno, tisíce Čechů se vydaly za nákupy do sousedního Polska. Třeba tržnice v obci Kudowa-Zdrój nedaleko Náchoda vznikla pro Čechy. Ti mnohdy kvůli nákupům neváhají vstávat uprostřed noci.

Tržnice v polské Kudowě se specializuje na českou klientelu, nápisy tu jsou vesměs v češtině a platit se tu dá i korunami. Projít kilometry úzkých uliček není nic pro ty, kteří se neradi mačkají. Polští trhovci už za roky, co tu prodávají, lákají nakupující českými slůvky a jak říkají, vše se dá sehnat levněji.

 

"Je tu víc Čechů než Poláků. Je tu levněji," láká polská trhovkyně. Nakoupíte tu vlastně všechno, od cukrovinek, přes záclony, oblečení, dětské hračky až po disky na kola.

 

Hlavně o dušičkovém víkendu není kde zaparkovat a cestovky z celé republiky tam pořádají zájezdy. Lidem ani nevadí, že jen za cestu zaplatí stovky korun a vstávají uprostřed noci.

 

Právě o včasný příjezd jde především, ještě před otevřením tržnice jsou totiž parkoviště beznadějně zaplněná a doprava už na příjezdové cestě přes nyní opravovaný Náchod stojí.

 

 

"Vzhledem k vytváření kolon na vysokovském kopci policisté dávkovaně odklánějí tranzitní dopravu na Trutnov," řekla TV Nova mluvčí královéhradeckých policistů Šárka Pižlová.

 

Trhovci si mnou ruce, stejný nával nákupůchtivých Čechů čekají ještě o příštím víkendu a pak znovu před Vánocemi.
 

vbo TN.cz