Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2017 18:52
prudký déšť

Česko zasáhly bouřky a krupobití! Kdy dorazí k vám? MAPY SRÁŽEK

Zdroj: TV Nova

V noci na pátek dorazily do Česka bouřky, které byly na některých místech hodně silné. Pršet nepřestalo během celého dne. Bouřky postupovaly přes naše území zvolna k východu.

"Studená fronta přechází přes Moravu a Slezsko, za ní je třeba čekat přeháňky. Jedna intenzivnější se právě přesouvá přes sever středních Čech," uvedl kolem desáté hodiny web Meteo aktuality.

 

 

"Po 15. hodině se v Jihomoravském kraji vytvořila 4 jádra bouřek - Brno, jižně od Brna, východ Znojemska a Břeclav - ve kterých se vyskytovaly, nebo mohly vyskytovat kroupy. V Žabrovřeskách o velikosti kolem 1 cm. Podobná jádra bouřek se nacházela i ve na jihu Zlínského kraje. Srážkové úhrny se jsou cca 5-10 mm za 10 minut. Přeháňky a bouřky velmi rychle postupují k východu a postupně slábnou," upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického úřadu.

 

Během pátku bylo oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Od západu přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky.

 

 

Nejvyšší teploty 21 až 25 °C, na jihovýchodě a východě až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C. Zpočátku mírný, během dne čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, večer částečně zeslábl.

 

Mapa srážek na pátek
Zdroj: Meteopress

 

Také v noci na sobotu bude oblačno až zataženo, místy s deštěm, které budou postupně na severu a východě území četnější. V západní polovině Čech postupně srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 14 až 10 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Dorazily bouřky i k vám? Pošlete nám fotku na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook!

 

V sobotu bude oblačno až zataženo, na severu a východě na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách trvalejší. Na ostatním území srážky ojediněle. Odpoledne od západu v Čechách, večer i na Moravě ustávání srážek a ubývání oblačnosti místy až na polojasno.

 

Nejvyšší teploty 18 až 22 °C, ve východní polovině území při trvalejších srážkách kolem 15 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude večer slábnout.


Podívejte se na ranní předpověď počasí:


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Obáváte se bouřky? Tak si dejte pozor, aby se vám nestalo to, co tomuhle studentovi!

ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ: Žena přežila zásah blesku! Tvrdí, že jí zachránila život tahle banalita

Letní bouřky ohrožují srdce

mom TN.cz
Reklama