Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2016 09:17
milionová dohoda

Chyť si svého Čecha, vyděláš! Česko prý obchoduje s teroristy

Na veřejnost unikly tajné informace týkající se okolností propuštění dvou českých dívek ze zajetí a také výměny pěti Čechů za Alího Fajáda. Ačkoli před pár dny ministr zahraničí Zaorálek tvrdil, že česká vláda s teroristy nevyjednává, podle časopisu Respekt zaplatila Česká republika za dvojici dívek více než 140 milionů korun.

Za vysvobození Hany Humpálové a Antonie Chrástecké zaplatila podle důvěryhodného vládního zdroje Česká republika 140 milionů korun.

Reklama

 

Není to přitom tak dlouho, co ministr zahraničí Lubomír Zaorálek tvrdil, že země s teroristy zásadně nevyjednává. Poslancům přitom v žaludku ještě leží rozhodnutí státu vydat Alího Fajáda Libanoncům výměnou za pět unesených Čechů.

 

"Jestliže vláda vyjednává s teroristy a je veřejně známo, že platí vykupné nebo se dopouští výměn, tak povzbudila všechny teroristické skupiny ve světě ke společenské hře, chyť si svého Čecha, vyděláš na tom," řekl TV Nova předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

 

 

Podobně mluví další poslanci. Mezi nimi i Marek Černoch, který byl nějakou dobu v kontaktu s rodinou unesených dívek. Několikrát přitom prý mluvil i s ministrem zahraničí. "Řekl mi, ať do toho dám ruce pryč. Přišlo mi, že na tom ČR nějak pracuje," říká Černoch.

 

Ministerstvo zahraničí i spravedlnosti se sice k případu odmítlo vyjádřit, premiér Bohuslav Sobotka ale po jednání vlády ubezpečil, že celou věc s údajným únikem informací prošetří.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJEMSTVÍ 11. ZÁŘÍ ODHALENO! Co přimělo teroristy k jednomu z nejhorších útoků v historii?

NOVÉ PRAKTIKY: Islámský stát rozjel děsivé obchodování! Čím šokoval svět?

lud TN.cz
Reklama