Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2017
smíšené hlídky

Česká holčička se ztratila v Bulharsku, našli ji plakat na ulici!

Plačící holčička - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Nasazení českých policistů v Bulharsku se vyplatilo, díky jejich práci se podařilo velmi rychle vypátrat rodinu šestileté holčičky z České republiky, kterou plačící nalezla bulharská občanka. Celou situaci s bulharskými kolegy vyřešili do 25 minut.

Ve čtvrtek nalezla bulharská žena plačící holčičku, kterou odvedla na nejbližší policejní stanici RUP Primorsko. Místní policisté zjistili, že holčička mluví česky, zavolali proto české kolegy.

 

"Naši policisté na místě byli do několika minut, snažili se dívenku uklidnit a zjistit několik informací o její rodině a o místě současného pobytu v Bulharsku," přiblížila mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

 

Dívka policistům řekla, že se ztratila z místního hotelu, kde trávila dovolenou se svojí rodinou. Přes operační středisko v České republice za využití interních databází se podařilo zjistit telefonní kontakt na maminku ztracené dívky a spojit se s ní. Policisté pak předali holčičku rodině.

 

"Opět se potvrzuje, jakou významnou roli hrají čeští policisté v zahraničí. Do pětadvaceti minut byli schopni předat ztracené dítě matce a to díky skvělé spolupráci s českými operačními důstojníky a bulharskými kolegy," doplnila Nguyenová.

 

 

Už desátým rokem se mohou turisté pravidelně od počátku července až do poloviny září setkávat v Chorvatsku a Bulharsku s českými policisty, kteří slouží ve smíšených hlídkách s místními policisty. Češi slouží v destinacích Omiš, Šibenik a Burgas, nicméně se na ně lze obrátit i z jiných destinací, pomůžou i ve vnitrozemí. Telefonní kontakt na policisty najdete ZDE.
 

klma TN.cz