Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.12. 2017 22:37
Příčinu určí pitva

Dva dny po očkování holčička zemřela! Policie zjišťuje souvislost

Slovenská policie vyšetřuje smrt dítěte
Zdroj: tvnoviny.sk
Smrt holčičky vyšetřuje policie

Slovenští policisté vyšetřují smrt pětiměsíčního dítěte. Rodiče nechali dívenku v pátek očkovat, v sobotu dostala horečky a v neděli zemřela. Příčina smrti a souvislost s vakcínou ale zatím nebyly potvrzeny.

Neštěstí se v neděli stalo v obci Modrý Kameň na jihu Slovenska. Pětiměsíční děvčátko tady ze zatím neznámých důvodů brzy ráno zemřelo, informoval portál tvnoviny.sk. Dítě se ještě snažili oživit záchranáři, ani ti mu ale nedokázali pomoci.

 

Policie v souvislosti s případem zahájila trestní stíhání pro usmrcení, uvedla banskobystrická krajská policejní mluvčí Mária Faltániová. Přivolaná lékařka nařídila soudní pitvu, která teprve určí příčinu smrti.

 

Podle informací TV Markíza bylo děvčátko v pátek na očkování, zřejmě tzv. hexavakcínou. O den později u něj propukla horečka a v neděli zemřelo. Souvislost mezi smrtí a očkováním ale zatím nebyla prokázána.

 

 

"Neznám žádný případ úmrtí - ani pokud byly následky očkování těžké. Zvýšená telota, začervenání v místě vpichu, to je všechno, jiné vedlejší účinky nebývají a i tyto odeznějí do 24 hodin," prohlásil virolog Fedor Čiampor.

 

Vyloučit se zatím nedá ani syndrom náhlého úmrtí kojence, možných příčin smrti je ale daleko víc. Podle odborníků mohlo mít děvčátko infekci, která propukla až po očkování a projevila se teplotou. Rodiče by v takovém případě měli jít s miminkem na pohotovost. Před očkováním by mělo být dítě zdravé právě z tohoto důvodu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Praktický průvodce očkováním. Kdy musíte s dítětem k lékaři?
Máte v pořádku očkování proti tetanu?

TN.cz