Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 5. 2018
bojuje o život

Herce (70) z filmu Dědictví napadl útočník! Leží v umělém spánku

Jan Sedal
Zdroj: TN.cz

Herec Ján Sedal (70), známý z filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag, leží v umělém spánku v brněnské nemocnici. V noci na sobotu ho před barem v centru jihomoravské metropole napadl muž (32) a vážně ho zranil. Policie následně podezřelého zadržela a umístila do vazby.

Útok se odehrál v sobotu nad ránem před nonstop barem ve Dvořákově ulici. "Verbální potyčka přerostla ve fyzické napadení. Jeden z mužů skončil v nemocnici. Útočník je trestně stíhaný pro těžké ublížení na zdraví, byl umístěn do vazby," uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková.

 

Po ošetření převezli Sedala do Fakultní nemocnice U svaté Anny. "Můžu potvrdit, že jsme pacienta v sobotu převzali na urgentním příjmu. Je ošetřován našimi lékaři a je ve velmi vážném stavu," řekla mluvčí brněnské nemocnice Petra Veselá.

 

Hercův zdravotní stav je velmi vážný. V jeho uzdravení doufají kolegové i kamarádi. "Napadl ho nějaký psychouš na ulici před nonstopem a on teď dělá potíže v umělém spánku u svaté Anny. V této chvíli za něj slouží mši v pražském kostele. Doufám, že až ho probudí, bude ty potíže dělat ještě hodně dlouho," napsala na facebook jeho novinářka a hercova známá Monika Elšíková.

 

 

Sedal v českých filmech sehrál přes 30 rolí. Objevil se i po boku Bolka Polívky ve známé komedii Dědictví aneb kurvahošigutntag. Ve filmu ztvárnil roli hajného. Dále se představil i ve filmech Cesta z města, Alois Nebel, Díky za každé nové ráno nebo Hanele. Známý je také ze seriálu Četnické humoresky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězda seriálu Ordinace byla před dvěma lety brutálně napadena. Teď přišla smrt!
 

jva TN.cz
Reklama