Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
prezidentští kandidáti

Horáček má už 50 tisíc podpisů. Chce trumfnout Zemanův rekord

Kandidáti na prezidenta ČR
Zdroj: TV Nova

První kandidát na prezidenta už posbíral 50 tisíc podpisů nutných k zařazení do boje o Pražský hrad. Michal Horáček chce ale pokořit rekord a hodlá sbírat dál. Současný prezident Miloš Zeman a Jiří Drahoš jsou zhruba v polovině. Najdou se i tací, kteří kandidaturu teprve zvažují – včetně politických stran.

Miloš Zeman, Michal Horáček a Jiří Drahoš – to jsou podle průzkumů nejvážnější adepti na prezidentské křeslo. Potřebují k tomu 50 tisíc podpisů. A první už tuto hranici překonal. "Ale tím nic nekončí. Pokračujeme vesele dál, chceme pokořit rekord," slibuje přesto Michal Horáček.

 

 

Rekord přitom drží z prvních prezidentských voleb Miloš Zeman se 105 tisíci podpisy. Současný prezident Miloš Zeman i bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš mají zhruba polovinu toho, co Horáček. "Odhadem máme v této době zhruba 25 tisíc podpisů. Jsem si jistý, že během léta nějakých 60 tisíc - pro jistotu - získáme," míní Jiří Drahoš.

 

 

Zeman má zatím podpisů ještě méně. "Je to přes 20 tisíc podpisů. Podpisy nesbírají jen členové strany práv občanů, ale sympatizanti, dobrovolníci," řekl šéf "Zemanovy" strany Jan Veleba.

 

Podívejte se na reportáž:

 

 

O místo na Hradě se uchází už desítka lidí. Další svou kandidaturu zatím nepotvrdili. Čeká se také na ty, které navrhnou politické strany. Ty zatím zvažují, jestli vůbec nasadí vlastního kandidáta, a pokud ano, tak koho. Rozhodnou se vesměs na podzim.

 

 

Mnoho zájemců se vymezuje proti současnému prezidentovi. "Považuji za důležité, aby prezidentem byl někdo, kdo ten národ sjednocuje a ne rozděluje," naznačil například Drahoš. "Moje motivace je, že chci samozřejmě změnu. Chci, aby prezident byl inspirativní, abychom si uvědomili, že máme na víc," řekl zase Michal Horáček.

 

Tým současného prezidenta ale bývalého bookmakera Horáčka za nebezpečí nepovažuje. "Já si o něm myslím, že nemá životopis, který by reprezentoval budoucího prezidenta republiky," kádroval Horáčka například Jan Veleba.

 

 

O dalších potvrzených kandidátech lidé moc nevědí. Druhé přímé prezidentské volby by se měly odehrát v lednu 2018.
 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.6. | 08:11 bobule6
23
To musela být fuška škemrat v ulicích, co jim za to slíbil? Jeho přednes v tv ...
11.6. | 22:30 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-22
11.6. | 22:18 overal: No, nevím, jak by ten ulhanej třínohej invalidní ...
16.6. | 10:36 Přemysl Švec
0
Náhlasit nevhodný komentář
pan Michal Horáček je pouze hudební textař musí to být někdo vzdělaný jako pan Miloš Zeman nebo pan profesor Jiří Drahoš prostě jeden nebo druhý ale nemůže to být hudební textař
13.6. | 09:21 bobule6
5
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistko přeji hezké počtení, není to nic co by nešlo dohledat na netu http://www.necenzurujeme.cz/michal-maly/31/profesor-jan-svejnar-je-podvodnik.html
13.6. | 09:16 bobule6
5
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistka, hledala jsem něco o tebou zmiňovsném pánovi. Dost to vypovídá o jeho charakteru." Klausův rival Jan Švejnar si vylepšil svůj životopis. Nepravdivě uvedl, že je členem nominační komise pro Nobelovu cenu za ekonomii."
13.6. | 05:29 bobule6
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistka, nevím o tom, že bych reagovala na nějakého tvého Švejnara. V tv sáhodlouze řečnil Horáček, v názvu článeku a textu je taky Horáček. Tak co tady plácáš o nějakém Švejnarovi o kterém v článku není ani ta čárka. Tady někdo přebral nebo máš schízu. Ty raději nereaguj vůbec.
12.6. | 21:12 tenistka 175 tenistka175
-9
Náhlasit nevhodný komentář
12.6. | 15:23bobule6 víte kolik je 1+1= ???? Něco si o panu profesoru Švejnarovi přečtěte, než se TAKTO projevíte.
12.6. | 19:13 inverter
-11
Náhlasit nevhodný komentář
...berbsrle6...? Vzpomínáš na tu Milošovu bílou slinu, kterou mu ani nestíhali utírat?
12.6. | 15:24 bobule6
3
Náhlasit nevhodný komentář
...bernardýn...
12.6. | 15:23 bobule6
14
Náhlasit nevhodný komentář
Tenistka, byla by si tak laskavá a objasnila mi proč bych se měla třást z toho, že nějaký trouba kandiduje na prezidenta. Něco jiného je kandidovat a něco jiného je tím prezidentem být. Schwarzenberg taky nad tím postem slintal jak berbsrdýn a nakonec dopadl jak hubkař ;-D
12.6. | 12:23 tenistka 175 tenistka175
-13
Náhlasit nevhodný komentář
12.6. | 10:50haha33 to je supewr argument-podívejte se jak vláčeli vlčáka AB, ať udělal cokoliv mu poručili, stejně poslední dny do demise /krize vytáhli sestříhaný humus z dílny pana redaktora Přibyla !!! Ovšem jeho advokáta platí známá " firma". Ale Sobotka sklízí víc, než zasel ...
12.6. | 12:13 tenistka 175 tenistka175
-12
Náhlasit nevhodný komentář
12.6. | 10:48haha33 díky za zdůvodněný názor .....ok já mám na to trochu jiný názor-včera jsem navštívila web volte prezidenta,com-Doporučuji komukoliv(!) "opalcovat" tam (+ -) ,své favority....Já zvolila profesora Švejnara, který prohrál o "prsíčka" s Klausem.Což už mnozí ...