Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2016
souhlasíte s tím?

Islám se tlačí do českých škol! Měl by se přednášet? HLASUJTE

Muslimka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Zvýšit povědomí o islámu a odstranit předsudky, které ohledně tohoto náboženství panují. To má za cíl pražská Islámská nadace, která se rozhodla šířit informace o islámu mezi mladé lidi na školách.

Školy by měly podávat přehled o hlavních světových náboženstvích, případně se jimi zabývat v rámci kroužků nebo volitelných předmětů. Podle Islámské nadace k tomu ale často nemají odpovídající zdroje informací. Na různých místech po celé České republice už uskutečnila stovky přednášek, které mají posílit vědomí příslušnosti k multikulturní společnosti a rozšířit informovanost o islámu a jeho kultuře.

 

To všechno se píše v letáku, který je určen základním, středním i vysokým školám. "Islámská nadace v Praze zajišťuje v prvé řadě přednášky na téma Obecné informace o islámu a o životě muslimů," nabízí nadace.

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na českých školách přednášelo o islámu?

Hlasovalo 31923 lidí.

 

Tím ale výčet možných přednášek nekončí. Témata se mohou dotknout také historického vývoje náboženství, postavení boha v islámu, lidských práv či postavení žen. Přednáškám je věnovaná vždy jedna vyučovací hodina.

 

 

Součástí nabídky je také exkurze do pražského Islámského centra, během které by žáci mimo jiné navštívili mešitu. Nadace pořádá i kurzy arabštiny pro veřejnost. 

 

"Největší zájem je o exkurze, jejíž součástí je také diskuze s muslimy. Do škol až tak často nechodíme," řekl Vladimír Sáňka z Islámské nadace. Podle něj se nejedná o žádnou novinku: "Tato nabídka visí na našich webových stránkách už možná deset let." Exkurze pořádají zhruba jednou týdně.

 

 

Nabídka přednášek se výrazně nemění, co se ale mění, jsou témata, o kterých se mluví během diskuze. "Žáky obvykle zajímají témata, o kterých se ve společnosti zrovna mluví," popsal Sáňka s tím, že žáci odcházejí z přednášek s dobrým dojmem. 

 

S nenávistnými projevy ze strany studentů se při přednáškách prý nesetkávají. "Ty chodí z jiných stran," svěřil se Sáňka, konkrétně se jedná o výhrůžné emaily, hoaxy na internetu a došlo také i k poničení modliteben v Brně či Praze.

Nabídka Islámské nadace v Praze
Zdroj: zpravy@nova.cz Nabídka přednášek pro školy

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Česká misska dobrovolně konvertovala k islámu! Neuvěříte, jak vypadá dnes

Děsivá proroctví Baby Vangy se naplňují. Co čeká svět v roce 2016?

 

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.5. | 06:39 Mank Drabik
93
Tohle to do škol VŮBEC NEPATŘÍ.Víru si volíme sami.Nebo to máme od rodičů.To je ...
11.5. | 07:58 Karel Marek
-46
Samozřejmě že by se měl přednášet. Islám vyznává na světě přes miliarda lidí, ...
22.5. | 23:47 vylez
0
Náhlasit nevhodný komentář
úchylové nám budou vymývat mozky dětem a přednášet že pedofilie je normální, manžel může manželce setnout veřejně hlavu,manželka a nebo žena může být ukamenována, že žena může mít nějakým ostrým střepem v primitivních podmínkách udělanou obřízku a že jí to zmrzačení dovolí udělat její vlastní matka
22.5. | 23:42 vylez
0
Náhlasit nevhodný komentář
Karel Marek ve světě možná ale ne v ČR a pokud jsi vlezdoprdelský pedofil tak se tam za nima vystěhuj
22.5. | 23:41 vylez
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ať to někdo zkusí bude mít co do činění se mnou, pokud ve školách nemáme výuku katolického náboženství tak islám tam nemá co dělat nebudu podporovat pedofili a nebudu podporovat ponižování žen
29.8. | 13:31 Roman Drzewniak
7
Náhlasit nevhodný komentář
do škol nepatří přednášky žádného náboženství ani ideologie,patří tam maximálně jejich porovnání z historického hlediska.
29.8. | 05:10 Marie Hrstková
4
Náhlasit nevhodný komentář
...V žádném případě....a doufám,že k tomu nedojde....
27.8. | 21:38 Mira Zapletal
6
Náhlasit nevhodný komentář
K jehovistům a satanistům se bude přistupovat stejně? Co čarodejnictví a různé sekty?
27.8. | 10:07 Honza Slavinger
13
Náhlasit nevhodný komentář
Takže mi chcete říct, že se bude zároveň učit i o křesťanství, judaismu, budhismu a dalších? Bude se ukazovat negativní i pozitivní dopad všech náboženství anebo to bude jen další propagandistický blábol jednosměrného charakteru, který bude glorifikovat islám nade vše? Na blití opravdu.
25.8. | 13:38 Bedřich Berenda
12
Náhlasit nevhodný komentář
a proč ??? co je českým dětem do toho? Pokud vím, náboženství je u nás nepovinný předmět a to jde o křesťanské.
5.8. | 13:23 Petra Pezdova
13
Náhlasit nevhodný komentář
Všeobecné znalosti by děti v 9 třídě měli mít, měli by vědět rozdíly mezi jednotlivými náboženstvími ,takže učitel by si na to měl vyhranit tak 2-3 hodiny za rok a stačí. Je zajímavé že u nás je náboženství a tím myslím katechismus ve školách dobrovolný a islam by se měl přednášet? Nějaký divný né?
4.8. | 20:29 con8177
18
Náhlasit nevhodný komentář
Především by se měli přednášet svým lidem jak se mají chovat v cizích zemí.