Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 9. 2017
Státní vyznamenání

Jarka Nohavicu vyzývají: Odmítni vyznamenání od Zemana! ANKETA

Jaromír Nohavica a Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia / TV Nova

Zpěvák Jaromír Nohavica by měl státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman, odmítnout. Nohavicu k tomu veřejně vyzval vedoucí projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa. Podle něj je to pro Nohavicu "velká chvíle, kdy vrchnost konečně dostane přes prsty a on už nebude muset kývat".

Záměr ocenit písničkáře Jaromíra Nohavicu oznámil prezident Miloš Zeman 6. září při návštěvě Českého Těšína. Nohavica bude jednou z osobností, které prezident ocení 28. října u příležitosti výročí vzniku samostatného Československa.

 

Podle vedoucího projektu Paměť národa Mikuláše Kroupy by měl ale Nohavica vyznamenání odmítnout. Kroupa se o tom rozepsal 14. září na faceboku. Uvádí, že v minulosti Nohavicu několikrát žádal, aby vyprávěl o svém životě pro projekt Paměť národa. Nohavica jej odmítl s tím, že vše už převyprávěl ve svých písních.

 

Nalomen byl ostravský patriot a oblíbený zpěvák před dvěma lety. "Tenkrát mi po telefonu říkal, jak ho štve, že o nás zase rozhodují jiní, a my máme zase jen kývat. Ten den, kdy jsme se měli potkat, mi poslal omluvnou sms, že mu to nevyjde," prozradil Kroupa.

 

 

Anketa

Měl by Jaromír Nohavica přijmout vyznamenání od Miloše Zemana

Hlasovalo 4134 lidí.
Kroupa se obává, že se kvůli vyznamenání zase Nohavica stáhne do obranné ulity. "Přál bych si, aby ocenění od Zemana odmítl. Myslím si, že to je jeho velká chvíle, kdy vrchnost konečně dostane přes prsty a on už nebude muset kývat," doufá Kroupa.

 

V rozhovoru pro zpravodajský web Českého rozhlasu pak Kroupa upřesňoval, že Nohavica podle něj ve svých písních "zastává hodnoty svobody, přátelství a mnoho dalších velmi inspirujících hodnot. Prezident Zeman je člověk, který oceněním dává jednoznačně najevo, že naopak ve společnosti vyzdvihuje lidi, kteří mají pochybnou minulost, jsou to bývalí komunisté, mnozí z nich příslušníci Státní bezpečnosti a podobně," řekl Kroupa.

 

Nohavica by měl vyznamenání odmítnout proto, aby dal najevo, že s komunisty a stébáky nechce stát v jedné řadě. Vedoucí projektu Paměť národa je navíc přesvědčený, že známý písničkář ani nepotřebuje ocenění od prezidenta. "Ta poezie dostává veliké ocenění v podobě posluchačů a čtenářů, kteří Jarkovi Nohavicovi po právu tleskají," dodal Kroupa.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cukrovka prezidenta Zemana. Vážná nemoc, která může skončit amputací!
Zemanovy ženy: Ivana a Kateřina pod palbou módní policie!

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.9. | 06:28 lucielucina
67
Proč by měl odmítat vyznamenání od politika s největším mandátem a od člověka ...
18.9. | 06:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-45
Kolik vyznamenání má už ten konfident od StB? Takže si přidá to od toho ...
19.9. | 20:50 akakinder
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prolhaná stupidní a estébácká Paskundo od Bartelomějský, jsem šťastnej,že ty udavačská a estébácká filcka,může jenom nadávat,vzteky prskat a fňukat na netu. A to je tak vše co můžeš a zmůžeš. Dějiny jdou do (_!_) a ty můžeš s otevřenou DRŽKOU pouze valit bulvy. A tím se zase náramně bavím já:-)
19.9. | 20:47 akakinder
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prolhanej stupidní a estébáckej Paskundo od Bartelomějský, jsem šťastnej,že ty udavačská a estébácká filcka,může jenom nadávat,vzteky prskat a fňukat na netu. A to je tak vše co můžeš a zmůžeš. Dějiny jdou do (_!_) a ty můžeš s otevřenou DRŽKOU pouze valit bulvy. A tím se zase náramně bavím já:-)
19.9. | 20:26 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
19.9. | 19:48 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pič00vat, kvičet a hýkat na netu a dávat mínusy. A to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost
19.9. | 19:48 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
KRoupa neni lustenina, Nissan ZX je porad jen Nissan s jednim X navic a Drzka to nema v kebuli v poradku a radim ti::Tahni v prddel Cerny mraku! A kdyz potkas howno tak mu nepodavej ruku!
19.9. | 19:19 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Udavač z Těšína, koncert mu začíná vtíravým hlasem svým bude nám zpívat v sále se zhasíná, dám si sklenku vína s publikem budu se na něj též dívat Ref: Jak je ten udavač krásný jak velký je umělec výraz má zřetelně jasný dnes nám zpívá zbabělec.
19.9. | 13:18 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
19.9. | 11:21 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, kroupa není luštěnina, stejně jako Nissan ZX není Nissan Z370, primitivní nevzdělanej gerontskej čůůůůůůůůráku. Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůráku
19.9. | 11:21 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kroupa ma recht! At zije Kroupa a jine lusteniny!!
19.9. | 09:06 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mel sem ho za "Nejlepsiho z nejhorsich",, svou podporou sionistickych teroristu umne ztratil posledni sympatie..I on je pouhou loutkou sionistickych organizaci tak jako vsichni ti, co si hraji na "Demokraty" a ve skutecnosti jim jde jen a jen o ovladnuti sveta.
19.9. | 09:02 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
PRavdu mas Milosi v jednom.Tvuj jmenovec,taky MIlos, vcera prevzal od SIonistu jakousi cenu za jeho podporu Izraele. A prevzal jich od tech, co predstavuji jedny z nejhorsich teroristu soucasnost a navic vyzyva pry"Civilizovane zeme"!! k presunu velvyslanectvi do okupovaneho Jeruzalema
19.9. | 00:28 Jutessa Jutessák
2
Náhlasit nevhodný komentář
vzkaz pro Kroupu:sereš se do věcí,kterým nerozumíš zales pěkně do jelita a buď zticha