Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.7. 2017 20:59
Přehlídka krásných šatů

Královská návštěva: Alžběta II. přijala španělského panovníka

Zdroj: TV Nova

Po dlouhých jednatřiceti letech se v Británii potkali španělský král a britská panovnice. Součástí třídenní návštěvy Felipa VI. na britských ostrovech byl královský banket v Buckinghamském paláci. Zatímco monarchové řešili politické otázky, dámy předváděly krásné šaty.

Británie je opět na nohou. Do země na pozvání Alžběty II. dorazil španělský král s chotí a na Buckinghamský palác se upřely především zraky fanoušků královské rodiny. A těch je mezi Brity většina.

 

Především se těšili na honosný banket, kterého se zúčastnil i princ Harry se svým otcem Charlesem a jeho manželkou Camillou. Nechyběli ani vévodkyně Kate s princem Williamem.

 

Kate zvolila poměrně odvážné šaty s krajkami a výstřihem, ale také drahým náhrdelníkem, který kdysi nosila princezna Diana. Ten doplnila ještě diamantovou korunkou, které se přezdívá Cambridgské uzlíky lásky.

 

Korunku na hlavě neměla jen Kate. Diadém se skvěl i na šedinách královny Alžběty II. Paradoxně však téměř nejmenší. Přebila ji dokonce i její snacha Kamila. Pozadu ale nezůstala ani manželka španělského krále Letizia, která se pyšnila diadémem patřícím její tchyni. A tak nejednou dámám sklouzlo oko na korunku jiné.

 

 

Jestli by se s nimi mohly poměřovat české královny, dnes už nezjistíme. Korunky se vyráběly přímo na míru a většina z nich se v minulosti ztratila.

 

Až po 600 letech se do Česka vrátila jedna prý jediná dochovaná z počátku 14. století. Podle odborníků ji na hlavě nosila třeba Eliška Přemyslovna nebo jedna z manželek Karla IV.

vbo, Jan Mareš TN.cz