Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.9. 2017 13:20
Ziskuchtivý "Romeo"

"Lamač srdcí" kradl dívkám drahé mobily, policie hledá další oběti!

Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté hledají oběti devatenáctiletého "milovníka", který objevil opravdu originální způsob, jak krást bez rizika. Slečny zval na rande a v nestřežených chvílích si přivlastňoval jejich mobilní telefony.

"Ve dvou případech se mladík s dívkami seznámil, strávil s nimi příjemné chvíle například procházkou a pak udeřil. V prvním případe poškozenou okradl ve chvíli, kdy se s ní loučil „láskyplným“ obětím. Při tom ji ukradl z kabelky, kterou měla přes rameno, mobilní telefon," popsal jeden z případů pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Jindy zase zloděj využil toho, že si dívka v restauraci odskočila a během chvilky jí prošacoval kabelku a opět ukradl mobil. V obou zmíněných případech měly smartphony hodnotu téměř třicet tisíc korun.


V dalších dvou případech "Romeo" po posezení v restauraci partnerkám nakukal, že je chce vzít do kina a poprosil je, aby mu půjčily telefon, že zavolá taxíka.

"Z těchto pochůzek se ale ani v jednom případě nevrátil. Navíc byl natolik "galantní", že i útratu nechal na napálených dívkách," doplnil Hulan.


Mladíka od jeho kariéry zloděje-lamače srdcí neodradilo ani to, že letos v březnu dostal u soudu podmínku za jiné krádeže. Kriminalisté mají silné podezření, že podobně podvedených slečen bude mnohem víc než jen ty zmíněné čtyři.


Policisté je proto nabádají, aby neváhaly a přihlásily se na linku 158.

pez TN.cz
Reklama