Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2018 13:43
Panika na síti

Facebook postihl velký výpadek. Problém je v Evropě, USA i Asii

Facebook
Zdroj: Profimedia

Celosvětovou sociální síť Facebook zasáhly ve čtvrtek rozsáhlé výpadky. „Omlouváme se, něco se pokazilo,“ objevuje se překvapeným uživatelům v několika státech napříč třemi kontinenty. Problém hlásí USA, Asie a také některé evropské státy.

Výpadky se podle reakcí uživatelů objevují ve Švédsku, Finsku, Dánsku, Litvě, USA, Hongkongu či na Filipínách. Služba DownDetector.com, která se výpadky na sítích zabývá, přijala od dnešního rána již 1 543 oznámení o problémech. A číslo nebude pravděpodobně konečné. Oznámení stále přibývají.

 

Podobné problémy mají i uživatelé Instagramu. Někteří vyděšení uživatelé Facebooku se ihned uchýlili na jinou sociální sít. O problém se podělili na Twitteru, kde se šíří tweety s hashtagem #FacebookDown. Někteří situaci zlehčují sarkastickými komentáři, jiní vybízí k zachování klidu. „22.02.2018 nikdy nezapomenu. Nejhorší pauza na kávu v mém životě,“ komentoval jeden z uživatelů Twitteru. Jiná uživatelka zlehčovala situaci komentářem: „Když dojde k výpadku Facebooku a Instagramu, jdeš na Twitter zkontrolovat, jestli to je pravda.“

 

 

K výpadkům různých dosahů dochází každý rok. Asi k největšímu došlo v roce 2010, kdy sociální síť nefungovala téměř 4 hodiny. Naposledy byl Facebook nedostupný ve větším rozsahu v říjnu 2017.

 

Facebook je bezkonkurenčně největší sociální sítí na světě. Podle údajů z června 2017 se ke svému účtu připojí každý měsíc dvě miliardy uživatelů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!
VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život

sih TN.cz